İstanbul Salsa Kursu

Latin dans figürlerini salsa kursunda keşfet! İstanbul'da salsa kursu veren tüm firmaları inceleyerek sana en uygun kurs yerini belirle. Eğitimin süresi ve kursun fiyatları hakkında detaylı bilgi al.

İstanbul Salsa Kursları Hakkında Merak Edilenler

İstanbul Salsa Kursu Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul salsa kursu fiyatları kursunuzun kalitesine ve eğitiminizin süresine göre değişmektedir. Aylık ortalama salsa kursu fiyatları minimum 120 TL'den başlamaktadır. Dönemsel fırsat indirimleri, ödeme kolaylıkları ve taksitlendirme seçenekleri içeren salsa kursu her yaştan katılımcıya kapılarını açmaktadır.

Salsaya meraklı olan, kendini geliştirmek isteyen, arkadaşıyla birlikte gidebileceği bir dans kursu arayan, Latin dans türlerine ilgi duyan herkes salsa kurslarında kendini geliştirebilmektedir.

İstanbul Anadolu Yakası'nda yer alan salsa kurslarının başlıcaları şunlardır; Kadıköy, Ataşehir, Bostancı, Maltepe, Kartal

İstanbul Avrupa Yakası'nda yer alan salsa kurslarının başlıcaları şunlardır; Bakırköy, Mecidiyeköy, Beyoğlu, Beşiktaş, Etiler

Salsa ne kadar sürede öğrenilir?

Salsa öğrenmek için alacağınız eğitimlerde kursunuzun kalitesi ve çalışma programınızın içeriği etkili olmaktadır. Minimum 1 aylık süreçte salsayı amatör seviyede öğrenebileceğiniz gibi 3 ile 5 ay arasında değişen zaman dilimlerinde de bu dansı ileri düzeyde yapabilecek düzeye ulaşacaksınız.

Profesyonel bir salsa dansçısı olmak için Latin dans gecelerine katılmalı, sık sık partnerinizle öğrendiğiniz yeni hareketleri tekrarlamalı ve kendinizi geliştireceğiniz eğitimlerle çalışmalarınızı sürdürmeye gayret etmelisiniz.

İstanbul'da nasıl bir salsa kursu tercih etmeliyim?

Salsa kursuna katılmadan önce kurs yeriniz hakkında yapılan yorumları incelemeli, bu alanda ders verecek kişinin eğitim düzeyini göz önünde bulundurmalısınız. İstanbul'da herhangi bir salsa kursuna gitmeden önce şu kriterlere dikkat etmelisiniz:

  • Ders alacağınız yerin genişliği
  • Eğitmeninizin eğitim düzeyi
  • Kursta yer alan kişi sayısı
  • Kurs ücreti
  • Eğitiminizin süresi

Salsa kıyafeti nasıl olmalı?

Salsa yapan bir kadının dikkat etmesi gereken en önemli tamamlayıcıların başında ayakkabılar gelmektedir. Kısa veya uzun topuklu, ayağı sıkmayan bir dans ayakkabısı giyebilen kadın dansçılar dönüş tekniklerini rahatlıkla gerçekleştirebilecekleri tasarımlara öncelik tanımalıdır.

Giyeceğiniz kıyafetin rahat olması, dans partnerinize takılabilecek herhangi bir detayın bulunmaması da dikkat etmeniz gereken etmenlerden biridir.

Erkekler salsa ayakkabısı seçiminde yerden destek alabilecekleri, güçlü bir model tercih edebilmektedir.

Özel bir Latin dans gecesinde giyilecek kıyafetler vücut kıvraklığını ön plana çıkaracak, renkli, pullu veya desenli bir model olabilmektedir. Kıyafetin canlılığından çok figürlerinizi rahat yapabileceğiniz tasarımları satın almaya özen göstermelisiniz.