Salsa kursu fiyatları

Salsa kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek salsa kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimler salsa dansı yapabilir?

Dans etmeyi seven ve fiziksel olarak bir engeli bulunmayan herkes salsa dansı yapabilir. Salsa dansı tüm danslarda olduğu gibi istek, heves ve çalışmayla öğrenilebilecek bir dans türüdür. Salsa kursuna katıldığında eğitmenlerinin önerilerini dinleyen, odaklanarak müziği takip eden, partneri ile uyumlu hareket eden herkes istikrarlı ve özverili olarak çalışması halinde kısa sürede salsa yapmayı öğrenebilir.

Salsa nasıl bir danstır?

Salsa kelime anlamı olarak İspanyolca'da içinde farklı baharatların olduğu salça ya da sos anlamına  gelir. Bachata, cha cha, merengue, mambo gibi farklı dansların figürlerini barındıran ve Küba kökenli olan dans türüne de bu kelimeden yola çıkılarak salsa adı verilmiştir. Eşli ya da kalabalık gruplar halinde yapılabilen salsa dansında ritimler ve müzik büyük önem taşımaktadır. Ortaya çıkış yeri Küba olsada salsa farklı coğrafyalarda zenginleşerek dünyaya yayılmış ve pek çok kişinin severek yaptığı danslardan biri haline gelmiştir.

Salsa dansı kursunda neler öğreneceğim?

Kursa başladığınızda eğitmenler sizi salsa dansı konusundaki bilginize göre temel seviye, orta seviye ve ileri seviye sınıflara alacaklardır. Başlangıç seviyesindeki eğitimlerde ritim, temel adımlar, posture adı verilen vücudunuzun duruş şekli gibi konular üzerinde durulmaktadır. Bir süre salsa eğitimi alıp ara verdiyseniz ya da artık başlangıç seviyesinden daha iyi durumdaysanız eğitmenleriniz orta seviyede eğitimlere geçmeniz gerektiğini söyleyeceklerdir.

Orta seviye salsa kursunda partnerinizle çalışmalarınız hız kazanacak, daha seri ve akıcı şekilde dans etmeyi öğreneceksiniz. Orta seviyeyi tamamladığınızda seri dönüşlerde ya da ters hareketlerde zorlanmayacak ve partnerinizle daha uyumlu dans edeceksiniz. İleri seviyeye geldiğinizde daha önceki derslere göre salsa yapmaktan çok daha fazla keyif alacaksınız. İleri seviye salsa kursunda artık vücudunuzu kontrol etmeyi öğrenecek ve tüm figürlere hakim olacaksınız.

Salsa kıyafetleri nasıl olmalıdır?

Salsa dansı yapanların kendini rahat hissetmeleri en önemli koşuldur. Bu nedenle salsa kıyafetlerinde rahatlık ön planda olmalıdır. Salsa dansı kıyafetleri içinde en çok önem verilen aksesuar ayakkabıdır. Dönüş hareketleri çok fazla olduğundan kadınlar bu hareketleri yapmalarını kolaylaştıracak topuklu ayakkabıları tercih etmelidir. Erkekler de figürlerini yapmayı kolaylaştıracak ve partnerini zorlamayacak ayakkabılar seçmelidir. Ayakkabıların da diğer kıyafetlerde olduğu gibi rahat olmasına dikkat edilmeli; ayağı sıkacak kadar küçük ya da hareketleri yapmayı engelleyecek kadar büyük olmamalıdır.

Dans ederken  esnekliğinizi ve  kıvraklığınızı ön plana çıkaran renkli, desenli ve gösterişli kıyafetler tercih edebilirsiniz ancak kıyafet seçerken partnerinizin hareketlerini zorlaştıracak ya da sizin rahat hareket etmenizi engelleyecek aksesuarlar kullanmamaya özen gösterilmelisiniz.

​Salsa yapmak zayıflatır mı?

Kilo vermek ve vücudunu forma sokmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri dans ederek kilo verilip verilemeyeceğidir. Ayrıca 'salsa mı yoksa zumba mı daha çok zayıflatır?' sorusu da merak konusudur. Hangi dansı yaptığınız farketmeksizin dansın kilo vermenize katkı sağlayacağı bir gerçek.

Son yıllarda popülerleşen zumba dansı, kalori ve yağ yakımını hızlandırmaktadır. Kilo vermek isteyenlerin tercih ettiği danslardan biri olan salsa da hareket ve esnekliğinizi artırırken fit bir görünüme kavuşmanızı kolaylaştırır. Vücut ağırlığınıza bağlı olarak değişmekle birlikte yaklaşık olarak 1 saat salsa yaparak 400 kalori harcarken, 1 saat zumba yaparak 500 kalori harcarsınız.