İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Yengeç Sanatevi'nde Edebiyat ve Şiir'in Tutkusunu Yaşa!

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı M.E.B . YENGEÇ SANAT EVİ
Web Adresi yengecsanatevi.kurs.com
Yer
İncelenme 5.769 kişi bu kursu inceledi
Üyelik 6. YIL
Fiyat tablosuna göz at
%29 indirim 700 TL 500 TL

JALE SANCAK İLE YARATICI ÖYKÜ YAZARLIĞI ATÖLYESİ
Sevdiğiniz bir şehre mektup yazmak ya da anılarınızı öykü tadında anlatmak ister misiniz? Dilerseniz etkilendiğiniz mekanları yazı aracılığıyla kalıcı kılabilir, farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. 8 hafta boyunca birlikte yazı evreninde keyifli bir yolculuk yapıyor, yazdığınız metinleri yorumluyor ve paylaşıyoruz. Üstelik kendinizi özgürce ifade edebileceğiniz bu atölye çalışmasını Yengeç Sanat Evi’nin keyifli ortamında gerçekleştiriyoruz. Edebiyatseverler ve edebi metin yazmayı düşleyenleri bir araya getiren atölyede öykü yazma teknikleri Jale Sancak önderliğinde katılımcılara aktarılacak.Derslerimiz salı gündüz ve çarşamba akşam iki ayrı grup şeklinde yapılmaktadır.

ATÖLYE PROGRAMI

1.Hafta Yaratıcılık, düş gücü, kurmaca metnin öğeleri. 2.Hafta Metin çözümlemesiyle kurgu ve karakter çalışması. Öykü ve roman karşılaştırması. 3.Hafta Metin çözümlemesiyle öykü yazma teknikleri. Zaman, mekan, atmosfer incelemesi. 4.Hafta Yaratıcı yazma çalışması. Sözcüklerden bütüne yolculuk. 5.Hafta Düşsel tasarım (1). Öykü çalışması. Değerlendirme,yönlendirme. Mekan-insan ilişkisi 6.Hafta Düşsel tasarım (2). Öykü çalışması. Değerlendirme, yönlendirme. Seslerin çağrıştırdığı. 7.Hafta Düşsel tasarım (3). Öykü çalışması.Değerlendirme,yönlendirme. Fantastik-Bilim Kurgu-Büyülü gerçeklik-Masal 4.Hafta Düşsel tasarım (4). Öykü çalışması.Değerlendirme,yönlendirme. Yol-Yolcu-Yolculuk temaları.

ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI OLMAK İSTEYENLER İÇİN ÇOCUK KİTABI YAZMA ATÖLYESİ

Çocuk edebiyatıyla ilgilenenler ve bu alanda kitap yazmak isteyenler için düzenlenen yazı atölyesi, katılımcılarına çocuk kitabı yazmanın tüm inceliklerini öğretmeyi hedefliyor. Karakter yaratma, olay örgüsü, düş gücü, serüven öğeleriyle birlikte, hikâyenin gelişimi, anlatım biçimleri ve diğer teknik konuların çalışılacağı atölyede, katılımcılar, çocuklar için yazılan yapıtların özelliklerini de öğrenecekler ve kendi çocuk öyküsü ya da romanlarını bu bilgilerin ışığı altında yazacaklar. Atölye bitiminde yayınevleri ile iletişim ve dosya sunumu üzerine bilgiler verilecek ve yazılanlara kitap olarak yayınlanması için yol gösterilecektir. Atölye perşembe günleri 14.00-16.30 ve pazar günleri saat 17.00-19.00 saatleri arasında Yegeç Sanatevi'nde yapılacaktır.

1.hafta Çocuk kitabının özellikleri, çocuk kitabı yazmanın temel kuralları, yaratıcılık ve düşgücü 2.Hafta Tema seçimi, karakter yaratma, serüven, olay örgüsü belirleme. Anlatım teknikleri. 3.Hafta Yaratılan karakter ve serüvenler üzerinde çalışma, hikâyeyi geliştirme , değerlendirme. 4.Hafta Hikayenin dramatik akışı,kahramanın yolculuğu, okuma değerlendirme. 5.Hafta Hikayenin dramatik akışı, okuma değerlendirme. 6.Hafta Hikayelerin sonuçlandırılması.Hikaye ve illüstrasyon ilişkisi. Yayınevleri ile iletişim ve dosya sunumu üzerine bilgiler.

JALE SANCAK İLE ELEŞTİREL OKUMA EDEBİYAT ATÖLYESİ

Edebiyat Okurları için Edebiyat Atölyesi Kayıtları Başlıyor . Edebiyat yapıtlarını daha derinlemesine okuyup değerlendirmek mi istiyorsunuz? Türk ve dünya edebiyatından seçilen öykü ve romanlarla adım adım yaratıcı bir okur olmanın ve bir kitabın nasıl çözümlenebileceğinin yöntemlerini öğrenme, edebiyatla ve kitaplarla ilgili keyifli bir paylaşım ortamında konuşma olanağı sunuyoruz. Öykü ve roman yazmak isteyenlere de katkı sağlayacak atölyemizde, atölye eğitmeninin rehberliğinde okur merkezli, yazar merkezli ve yapıt merkezli okuma biçimleri ve metni yorumlama üzerine çalışılarak, katılımcıların eleştirel okuma konusunda bilgilenmeleri, edebi yapıtların farklı açılardan okunabilmesi sağlanacak. Atölye Perşembe günleri saat 14-16 arasında yapılır.

1.hafta Eleştirel ve yaratıcı okuma teknikleriyle çözümleme. 2.hafta Bir edebiyat metnini derinlemesine okuma ve yorumlama çalışması. 3.hafta Sezgi ve düş gücü. Yazarın bıraktığı boşlukları doldurma. 4.Hafta Roman kuramı. Karakterin değişimi, oluşum romanı, yorum ve çözümleme 5.Hafta Bir edebiyat yapıtını farklı biçimlerde okuma çalışması. 6.Hafta Büyülü gerçeklik, karnavalesk roman ve anlatma teknikleri. Edebiyat kuramcısı Bakhtin'in edebiyat kuramları 7.Hafta Anlatı evreninde yazar.Arketipler ve edebiyat-psikanaliz ve edebiyat

Bu Kurs için henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Mağazanın Tüm Kursları Mağazaya Git

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
6 Hafta (18 Saat) 700 TL 500 TL Kazancınız: 200 TL Çocuk Edebiyatı Yazarlığı krsu
8 Hafta (24 Saat) 900 TL 700 TL Kazancınız: 200 TL yaratıcı öykü yazarlığı
7 Hafta (20 Saat) 600 TL 450 TL Kazancınız: 150 TL Yaratıcı okurluk kursu

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı 14:30 - 16:30
Çarşamba 19:00 - 21:00
Perşembe 14:00 - 16:00
Cuma
Hafta Sonu
Cumartesi
Pazar 17:00 - 19:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Kadıköy Caferağa

Caferağa Mahallesi General Asım Gündüz Cad.Kuzukestane sok.No:1/1A (Kaymakamlık Yanı) Kadıköy / İstanbul

Toplu taşımaya yakın
Boğa-altıyol Otobüs Durağı 250 m. uzaklıkta
Kadıköy vapur iskelesi Vapur İskelesi 500 m. uzaklıkta
% 29 İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN ACELE EDİN - FIRSATI KAÇIRMAYIN
Mesaj Gönder
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul