Yazarlık kursunda neler öğreneceğim?

Yazarlık kursunda öğrenecekleriniz var olan yeteneklerinizi teorik temellere dayandırabilmek ve bir metni teknik bakımdan zenginleştirebilme üzerinedir.

Özellikle kelime bilgisi, imla kuralları, farklı metin türlerine yönelik çözümlemeler, hikaye yazma, yaratıcı metinler oluşturma, metni var eden unsurların (zaman-mekan-kişi) önemi, anlatım biçimleri gibi eğitimlerin de verildiği yazarlık kursunda bu alanda kendinizi geliştirebileceğiniz tüm çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Bazı kurslarda eğitim sonrasında verilen programlar da süreci hızlandırabilmektedir. Yazarlık kursu iyi bir metin oluşturma sürecinde ihtiyaç duyacağınız tüm eğitimleri size sunmaktadır.

Yazarlık kursunu tamamladığımda nerelerde çalışabilirim?

Yazarlık kursunu tamamlayan katılımcılar firmaların metin yazarlığı bölümünde çalışabilecekleri gibi kendilerini geliştirmeleri halinde reklam ajanslarının bünyesine de dahil olabilmektedir. 

Genellikle hobi amaçlı tercih edilen bu kurs yeteneklerinize, kendinize geliştirme düzeyinize ve eğitim çeşitliliğinize bağlı olarak kitap yazabilmenize dahi imkan tanımaktadır. Bu nedenle yazarlık kursu bu uzun serüvenin başlangıcı olarak görülebilmektedir.

Yazarlık kursu fiyatları

Yazarlık kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek yazarlık kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yazarlık kursu ile sınavlara hazırlanabilir miyim?

Yazarlık kursunda verilen eğitim üniversitelerin sahne sanatları dramatik yazarlık bölümü için gerekli teknik alt yapının oluşturulması şeklinde de gerçekleşebilmektedir. Bu süreçte kendinizi ne kadar geliştirirseniz kurstan alacağınız verim de o kadar artacaktır.

Yazarlık kursuna kimler katılabilir?

Yazarlık kursuna yazı yazmayı seven, kalemi güçlü, hayal gücünü kullanarak metinler üretmeye meraklı, kendini yazı ile ifade edebilen herkes katılabilir. Herhangi bir yaş sınırlamasının bulunmadığı bu kursta katılım sertifikası verilebilmektedir. Kısacası, bu kursta katılmak için ihtiyaç duyacağınız tek şey bir kalem ve bir kağıt.