Akademisyenler Eşliğinde Moda Tasarım Kursu

KATMAN SANAT ve TASARIM KURSU, 2012 yılından günümüze sanat ve tasarım eğitimi alanında önemli çalışmalara imza atmış bir güzel sanatlar merkezidir.

2019 ve 2020 yıllarında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavlarında üst üste 2 yıl Türkiye Rekoru Kırmış, 2021 sezonu Özel Yetenek Sınavlarında TARİHTEKİ EN BÜYÜK REKORA imza atmıştır.

2021 Özel Yetenek Sınavları Rekorlarımız

ÜNİVERSİTELER Kontenjan Kazanan Öğrenci Sayımız
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi 225 48 
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 200 51
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 180 55
Yıldız Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 80 35
Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 150 40
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 150 42
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi 90 29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LİSELER Kontenjan Kazanan Öğrenci Sayımız
Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi 30
Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi 30 3
Marmara Üni. Abdulkadir Meragi GSL 30 2

 

 

 

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Marmara Üniversitesi  ve Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakülteleri Resim, Grafik Tasarım, Tekstil ve Moda Tasarımı, Fotoğraf ve Çizgi Film & Animasyon bölümlerinden lisans & yüksek lisans mezunu sanatçı, tasarımcı ve eğitmen ekibiyle Sanat Eğitimi’nde,

Uzman eğitmen kadrosuyla Güzel Sanatlara Hazırlanan tüm öğrencilerine YKS’nin 1. Aşama Sınavı olan TYT’de (Temel Yeterlilik Testi) başarılı olmaları adına ücretsiz olarak Matematik ve Türkçe eğitimi veren Türkiye’nin en kapsamlı güzel sanatlara hazırlık kursudur.

Eğitim Programı

1 Ekim - 1 Haziran tarihleri arasında;

 • Haftada 2 ya da 4 gün 11:00 - 19:00 saatleri arasında Resim Eğitimi
 • Haftada 6 saat TYT Hazırlık 
 • Haftada 2 saat Sanat Tarihi

1 Haziran - 1 Ekim tarihleri arasında;

 • Haftada 6 gün 10:00 - 19:00 saatleri arasında Resim Eğitimi (YAZ KAMPI)

*Güzel Sanatlar Liseleri Özel Yetenek Sınavı Hazırlık Eğitimlerimiz Öğrencilerimize Özel olarak Hazırlanmaktadır.

 

 

Daha Fazlası Daha Azı

Sıkça Sorulan Sorular

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Güzel Sanatlar, Sınav Hazırlık ve Yabancı Dil Kursudur.
Öğrenci merkezli eğitim sisteminin yanında en doğru, en pratik ve en gerçekçi planlamaya sahip kurumdur.
Kişinin algı, yetenek ve performansına göre değişmektedir. Minimum 3, maksimum 12 aylık bir zaman diliminde hazırlanılmaktadır...
Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nden günümüz Güzel Sanatlar Fakülteleri Özel Yetenek Sınavları ve Eğitim Sistemine hakim kurum olması.
Öncelikle öğrencinin girmek istediği bölümü iyi belirlemesi ve gerçekten istemesi gerekmektedir. Çünkü unutulmamalıdır ki öğrenci hayatını bu bölümü adayacak ve geleceğini bu bölümde öğrenecekleri sayesinde kuracaktır... Sınavlar ile ilgili detaylar üniversitelerin web sayfalarında bulunmaktadır.
Kişinin performansına göre değişen bir durumdur... Öğrenci gerçekten istediği ve geleceğini şekillendirmek istediği bölüme sistemli bir şekilde ortalama 3-12 ay arası bir hazırlık süreci sonunda istediği devlet ya da vakıf üniversitelerinin Güzel Sanatlar, Mimarlık – Tasarım ve Eğitim Fakültelerini kazanabilir...
2018 yetenek sınavları yönergelerine göre YKS’nin %22’si alınarak puan hesaplanmaktadır.
2018 yetenek sınavları yönergelerine göre OÖBP’nın %11’i alınarak puan hesaplanmaktadır.
Lise ve dengi okullardan mezun olunması gerekmektedir. Öğrencinin yetenek sınavına gireceği yıla ait YKS’de herhangi bir alanından minimum 225 ham puan alması gerekmektedir.
Kişinin Performansı Doğrultusunda 2-12 ay arasında zaman sürmektedir.
Sınav aşamaları ve tarzları her üniversitenin kendine özgüdür. MSGSÜ – MÜ AEF 2 aşama, MÜGSF 3 aşamalı sınav yapmaktadır?
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Özel yetenek sınavları AĞUSTOS ayında baraj sınavı ve bölüm sınavı yapılmaktadır, kazanan öğrencilerin kesin kayıtları EYLÜL ayında yapılmaktadır.
Marmara Üniversitesi GSF özel yetenek sınavları AĞUSTOS ayında baraj sınavı ve bölüm sınavı yapılmaktadır, mülakat ve dosya değerlendirmesi EYLÜL ayında yapılmaktadır ve aynı şekilde kazanan öğrencilerin kesin kayıtları EYLÜL ayında yapılmaktadır.
Yeni YKS sistemi gereği sınavlar Haziran ayında başlar, Ekim ayına kadar devam etmektedir.
Güzel Sanatlar Liseleri özel yetenek sınavları TEMMUZ ayının ikinci haftası başlar AĞUSTOS ayının ikinci haftasına kadar devam etmektedir.
Katman Eğitimde öğrenciler ilk etapta haftanın 2 günü eğitim almaya başlar. İlk 4 ay temel eğitim sürecidir. Devamında ise haftanın en az 6 günlük çalışma sistemine geçilir ve bu sistemde 4 gün baraj sınavı için hazırlık yapılır 2 gün ise bölüme hazırlık çalışma yapılır.
Temel Eğitim Sürecinde; "Çizmek Uzun Süre İncelemektir" anlayışıyla; Yerleştirme, Oran - Orantı, Hareket, Perspektif, Plan ve Ton eğitimleri verilmektedir. Modelden Desen Sürecinde; Profesyonel Modeller Yardımıyla Haftada en az 2 gün Canlı Modelden Desen Eğitimi verilmektedir. İmgesel (Hayalden) Desen Sürecinde; öğrencinin o güne kadarki öğrendiği tüm bilgileri kullanabileceği süreli çalışma eğitimleri verilmektedir.
Resim, Heykel, Seramik & Cam Tasarımı, Grafik Tasarım, Fotoğraf, Geleneksel El Sanatları, Tekstil ve Moda Tasarımı, Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı, Çizgi Film & Animasyon, Resim - İş Öğretmenliği, Birleşik Sanatlar gibi bölümler bulunmaktadır.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Özel Yetenek BARAJ SINAVI (50x70 cm - İMGESEL (Hayali) Tasarım - 180 Dakikadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Özel Yetenek BÖLÜM SINAVLARI (50x70 cm - İMGESEL (Hayali) Tasarım) - 180 Dakikadır.
Marmara Üniversitesi GSF Özel Yetenek BARAJ SINAVI (35x50 cm - İMGESEL TASARIM) - 90 dk Marmara Üniversitesi GSF Özel Yetenek BÖLÜM SINAVLARI (35x50 cm - İMGESEL TASARIM) - 90 dk Marmara Üniversitesi GSF Özel Yetenek MÜLAKAT VE DOSYA DEĞERLENDİRME SINAVI - 30 dk
Marmara Üniversitesi AEF Özel Yetenek BARAJ SINAVI (50x70 cm - CANLI MODEL ÇİZİMİ) - 180 dk Marmara Üniversitesi AEF Özel Yetenek BÖLÜM SINAVI 1 (35x50 cm - İMGESEL TASARIM) - 90 dk Marmara Üniversitesi AEF Özel Yetenek BÖLÜM SINAVI 2 (35x50 cm - İMGESEL TASARIM) - 90 dk
Özel & Vakıf Üniversiteleri Özel Yetenek Sınavları 35x50 cm - Natürmort kompozisyon çizimi - 90 dk Bazı okullar 2. aşama sınavı da yapmaktadırlar...
Özel yetenek sınavlarına hazırlıkta; kağıda yerleştirme, oran - orantı, hareket ve perspektif sürecinde 2B Desen Kalemi, Plan aşamasında 3B, Ton ve süsleme sürecinde ise 4B kullanılmasını tavsiye edebiliriz...
LYRA ART DESING, FABER CASTELL (Yeşil Seri), CRETACOLOR ve STABILO fiyat ve kalite açısından önerebileceğimiz markalar arasındadırlar.
Güzel Sanatlar Liselerine iyi bir hazırlık için en az 12 ay önce desen eğitimi alınmaya başlanmalıdır. Bu süre zarfında ilk 2 ay Temel Eğitim, sonrasındaki 4 ay genel Figüratif Kompozisyon Eğitimi kalan 6 ayda Mekan, İnsan Figürü ve Nesne çalışmalarını İMGESEL kompozisyon şeklinde çalışılmalıdır.
1. Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi 2. Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi 3. Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi 4. Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi 5. Pera Güzel Sanatlar Lisesi 6. Burç Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 7. Bahçeşehir Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 8. Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

%100 doğrulanmış 1 yorum

Kurs.com üzerinden kayıt olan kursiyerlerin yaptıkları gerçek yorumlar.

KATMAN SANAT ve TASARIM KURSU Moda Tasarım Kursu Ortalama /10, toplam 1 oy, 1 yorum.
 • A
  12 Temmuz 2019 tarihinde yorum yaptı KATMAN SANAT ve TASARIM KURSU Moda Tasarım Kursu

  Çok beğendim herşey çok güzel

  Eğitmenlerin ilgisi ve yetenekleri

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz? Evet (0) Hayır (0)

Yorum Yapın

Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

İstanbul Kadıköy Rasimpaşa

Halitağa Cad. No.36 Kat.2 D.8-9-10-11

Toplu taşımaya yakın
Kadıköy Metro Durağı 100 m. uzaklıkta
Kadıköy çarşı Otobüs Durağı 50 m. uzaklıkta
Kadıköy çarşı Tramvay 100 m. uzaklıkta
Eminönü - karaköy Vapur İskelesi 150 m. uzaklıkta
Beşiktaş Vapur İskelesi 200 m. uzaklıkta
Kadıköy çarşı Minibüs Durağı 50 m. uzaklıkta
Mesaj Gönder
Şimdi Ara

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2024

kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.