Moda tasarım kursunda neler öğreneceğim?

Moda tasarım kursu bu alanda eğitim görmek isteyen kişiler için verilen çalışma programlarından oluşmaktadır.

Başta temel sanat dersleri olmak üzere çizim teknikleri, aksesuarlar, illüstrasyon, model çizim çalışmaları, bilgisayar tasarım programı, vücut tiplerinin tanıtılması ve bu tiplere göre çizim yapılması, portföy oluşturma, konseptlere özgü çalışmalar gibi eğitimlerin de yer aldığı moda tasarım kursunda oluşturulan tasarımların geliştirilmesine yönelik eğitimler de verilmektedir.

Moda tasarım kursunda öğrenecekleriniz ileride sınavlara girme sürecinde ihtiyaç duyacağınız bilgileri de barındırmaktadır. Bu nedenle kurslara düzenli olarak katılmalı ve eğitiminize fayda sağlayacak çalışmalara öncelik tanımalısınız.

Moda tasarım kursu fiyatları

Moda tasarım kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek moda tasarım kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Moda tasarım kursunu tamamladığımda sertifika alacak mıyım?

Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar modelistlik veya stilistik sertifikası alabilecek, eğitim yaşamlarında yepyeni bir sürece adım atabilecektir. 

Özellikle bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişiler sahip olacakları sertifika ile moda tasarımında kendilerine özgü dokunuşlara imza atabilecek ve ileride yurt dışında eğitim görebilme fırsatı yakalayacaktır.

Moda tasarım kursunu tamamladığımda nerelerde çalışabilirim?

Moda tasarım projelerinizin dünya çapında tanınabilmesine olanak tanıyan, kendinizi geliştirebileceğiniz bir kurstur.

Çalışma sürecinde öncelikli olarak vizyonunuzu geliştirmeli, bu alanda başarılarını ispatlamış moda tasarımcılarının yanında eğitim görmeli, daha sonraki süreçlerde kendi tasarımlarınızı tanıtabileceğiniz defilelerde veya Freelance projelerde yer almalısınız. 

Kursu tamamlamanız halinde aldığınız teorik ve uygulamalı eğitimleri kişisel yaşamınıza adapte edebileceksiniz.

Moda tasarım kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa katılmak için belirlenen herhangi bir özel kriter bulunmamaktadır. Kendini geliştirmek isteyen, tasarımlarıyla adını duyurmayı hedefleyen, moda tasarımı yalnızca hobi olarak değil, kariyer yaşamının da bir parçası haline dönüştürmeyi düşünen herkes bu kursa katılabilmektedir. 

Eğitmenlerinizin bu alanda vereceği moda tasarım dersleri, hem bakış açınızın gelişmesine hem de tasarımlarınızın özgün bir nitelik kazanmasına yardımcı olacaktır.