9. YIL KAYNES EĞİTİM
 • Kocaeli
  1. Gebze

 • 2.378 kişi bu kursu inceledi

  MYK Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan; taşınmaz ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenleme amacı taşıyan “Taşınmaz Malların Ticareti Hakkında Yönetmelik” 05.06.2018 tarihli 30442 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

  Bu yönetmelikle zorunlulu kılınan Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) mesleki yeterlilik belgelerini vermek üzere KAYNES yetkilendirilmiş bir kuruluştur.

  Mesleki Yeterlilik Sınav Başvuru Evrakları

  1. Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  2. Banka dekontu Ödeme Yapılabilecek Hesap Bilgileri
  3.Başvuru Formu ( Doldurulmuş, ıslak imzalı )

  Başvuruların alınabilmesi için bu evrakların her bir aday için hazırlanıp Kaynes Genel Merkezine elden veya Kargo yolu ile gönderilmesi gerekmektedir.

  Mesleki Yeterlilik Sınavı Soruları Hangi Konu Başlıklarından Çıkacaktır?

  Sınav Soruları Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yayınlanan Ulusal Yeterliliklerdeki bilgi ifadesi başlıklarına göre hazırlanmaktadır.

  Sorumlu Emlak Danışmanı Sınavına Girecek Adaylar: MYK tarafından Yayınlanan 17UY0333-5 Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Ulusal Yeterliliği kapsamında olan aşağıdaki başlıklara çalışabilirler.

  Türkiye'nin 81 ilinde sınav ve belgelendirme süreçleri başlamıştır.

  TÜRKAK tarafından AB-0102-P Akreditasyon Numarası ile akredite edilmiş olan KAYNES LTD. ŞTİ., MYK Yönetim Kurulu kararı ile;

  17UY0333-5/00 Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) mesleğinde sınav ve belgelendirme yapmak üzere YB-0065 kodu ile yetkilendirilmiştir.

  Sınav ve belgelendirme Zorunlu meslek yeterlilik birimleri şu şekildedir;

  17UY0333-5/A1: İSG, Çevre ve Kalite
  17UY0333-5/A2: Pazarlama Stratejisi Geliştirme ve İş Organizasyonu
  17UY0333-5/A3: Emlak Satışı/Kiralama Süreci İşlemlerinin Yürütülmesi

  Belge Zorunluluğu

  TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİK Sayı : 30442 5 Haziran 2018 SALI: Yönetmelik kapsamında Gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendilerinin, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) ulusal yeterliliğine dayalı mesleki yeterlilik belgesine sahip olması gerektiği belirtilmiştir.

  TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİK Sayı : 30442 5 Haziran 2018 SALI MADDE 10 – (1) İşletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) veya emlak danışmanı (Seviye 4) ulusal yeterliliklerine dayalı mesleki yeterlilik belgelerinden birine sahip olması gerekir.

  TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİK Sayı : 30442 5 Haziran 2018 SALI MADDE 22 – (4) Bu Yönetmeliğe aykırı hareket edenler hakkında Kanunun 18 inci maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendinde öngörülen idari para cezası Bakanlığın talebi üzerine yetkili idarelerce; denetime yetkili olanlara bilgi ve belge vermeyen, eksik veren veya denetim elemanlarının görevlerini yapmalarını engelleyenler hakkında aynı fıkranın (h) bendinde öngörülen idari para cezası ise Bakanlıkça uygulanır.

  TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİK Sayı : 30442 5 Haziran 2018 SALI MADDE 22 – (5) İdari para cezalarının uygulanmasında, Kanunun 18 inci maddesinin ikinci, beşinci ve altıncı fıkralarında yer alan hükümler saklıdır.

  Daha Fazlası Daha Azı

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hayır. Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 ulusal yeterliliği için geri ödeme teşviki bulunmamaktadır.
  Evet. Sınavdan başarılı olan adaylar belge masraf karşılığı bedeli Kaynes in banka hesap numarasına yatırıp dekontu Kaynes e ibraz etmeleri durumunda belge ve kart basımları yapılmaktadır.
  Sınav başvurusu yapan tüm adayların 2 sınav hakkı bulunmaktadır. Aday başarısız olduğu yeterlilik birimlerinden hiçbir ücret ödemeden 1 yıl içinde tekrar sınava girme hakkına sahiptir. Aday ücretsiz sınav hakkını bir yıl içinde kullanmadığı takdirde sınav hakkını kaybeder ve tekrar ilgili sınav birimi için ücret yatırarak sınav başvurusu yapar.
  Teorik sınavlardan en az 70 puan  Performans sınavlarından kritik adımların tümünden başarılı olma şartı ile en az %70 puan alınmalıdır.
  Sınavlarda sorulan sorular MYK tarafından yayınlanan; Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Ulusal yeterliliğinde belirtilen konulardan çıkmaktadır.
  Mesleki Yeterlilik Kurumunun resmi sayfasında ve Kaynes’in www.kaynes.com.tr adresinde yayınlanan ücret tarifleri geçerlidir. Bunun dışında bir tarife uygulanmamaktadır. 
  Kaynes, Türkiye’nin 81 ilinde sınav ve belgelendirme yapmaya yetkilidir.  Bulunduğunuz ilde Kaynes tarafından belirlenen aday sayısı oluştuğunda sınav yapılabilmektedir. En az olması gereken aday sayısını Kaynes’e sorunuz.
  Kaynes, ilgili meslekte sınav ve belgelendirme yapmak üzere TÜRKAK tarafından akredite edilmiş ve MYK Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiştir.
  Mesleki Yeterlilik Kurumunun yetkilendirdiği kuruluşlar dışında bu belgeleri vermeye yetkili kurum veya kuruluş bulunmamaktadır. Denklik için ilgili yönetmeliğe bakılmalıdır.
  05 Haziran 2018 tarihinde 30442 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Gümrük ve Ticaret Bakanlığının çıkardığı “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” kapsamında taşınmaz ticareti  (gayrimenkul - Emlak) ticareti ile uğraşan kişilerin bakanlıktan yetki belgesi almadan önce alt şart olarak Kaynes inde yetkisi kapsamında bulunan Sorumlu Emlak Danışmanı belgelesi alması talep edilmektedir.
  Sınavlara giriş için herhangi bir ön şart bulunmamaktadır.

  Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL

  Yorum Yapın

  Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

  Kocaeli Gebze Hacıhalil Mh

  Hacıhalil Mah. 1225/1 Sokak No:10 Gebze / Kocaeli

  Toplu taşımaya yakın
  Carşı Otobüs Durağı 150 m. uzaklıkta
  Çarşı Minibüs Durağı 150 m. uzaklıkta
  İstasyon Tren İstasyonu 1000 m. uzaklıkta
  Mesaj Gönder
  Şimdi Ara

  Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2024

  kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.