UZAKTAN EĞİTİM Bu kursu uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz.

Spor Koçluğu

Serkan Özkan İle %100 Başarı

6300 TL yerine 3500 TL

Bu Eğitime Katılmanın Tam Zamanı.

Daha Önce Hiç Yapılmayan Bir İndirim Kampanyası
Bu Fırsatı Kaçıran Üzülür :)

 

FUTBOL MENTÖRLÜĞÜ & SPORCU KOÇLUĞU 

Sporda üst düzeyde elde edilen başarılar, ülke saygınlığını artırdığından birçok ülkede spor programları önemli yer tutar. Genelde spor karşılaşmalarında sporcu ya da takımların yetenek ve fizik kondisyonları neredeyse birbirlerine eşittir. Bu eşitliği bozmanın tek yolu; psikolojik olarak daha iyi olmaktır.

Karşılaşma anına kadar yapılabilecek bütün hazırlıkların en son aşaması psikolojik hazırlık aşamasıdır. Bu aşama, sporcuya yarışma / karşılaşma anında, seyirci baskısından, değişebilen saha koşullarından, rakiplerinin durumundan etkilenmemek için yapılan motivasyonel hazırlıklardır.

Spor mentörü; sporcunun konsantre olmasına, hedefine doğru biçimde yönelmesine, zihinsel olarak optimum düzeyde rahatlamasına ve karşılaşmaya hazırlanmasına destek olur. Mentör, teknik direktörle takım halinde çalışır.

“Galatasaray’ın UEFA şampiyonluğu kazanıp Türkiye’de kuponlara ambargo koyduğu dönem ve 12 Dev Adam’ın Avrupa 2.’liğine ulaştığında ve en son 3 Dünya 5 Olimpiyat rekoru kıran haltercimiz Nurcan Taylan, yine olimpiyatlarda Halil Mutlu 3 olimpiyat madalyası aldığında yine NLP uygulanmıştır.” ( Hürriyet gazetesi, 16/08/2004, Esat Yılmazer “ Bilimin Zaferi ” adlı makale )

Spor yada Sporcu Koçluğu nedir?

Hayatta başarılı olmuş önemli yerlere gelmiş kişiler sağlıklarına çok önem gösterirler.Onlara göre sağlık her şeyin başıdır.Yanlışsız ve doğru düşüne bilme yeteneği sağlam dinlenmiş kafada olur. Vücut sağlığı yerinde olanın düşünceleri de sağlamdır. Spor,bir insanın Gerçek potansiyel gücünü ortaya çıkarmanın en etkili yollarından biridir.Koçların spor takımları ve sporcular üzerindeki etkileri ve başarıları ile bu başarıyı yakalayan sporcular edindikleri beceriler ile yaşamlarının diğer alanlarına da bu başarılarını taşımaktadırlar.
“Spor Koçu” Bireyin daha başarılı olması için neler yapması gerektiğini planlar, kişinin kör noktalarını görmesine yardımcı olur, içinde bulunduğu duygusal ya da fiziksel girdaptan çıkmasına destek olurken, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynar. Başarı ya da başarısızlık sonucunda; sonucun sadece istatiksel ifadelerini ve sonuç tablosunu görmek yerine, sporcuyu bu başarı ya da başarısızlığa götüren etkenleri de görebilmesini sağlar. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da başarı için programlı, zamana bağlı ve çok yönlü bir çalışma sunar.

“Spor Koçu” yalnızca takımı çalıştırmaz; takım oyuncularına ve taraftara bir hayat felsefesi ve kültürü aşılar.
Kimin Spor yada Sporcu Koçluğuna ihtiyacı vardır?

“Sporcunun kendi içinde var olan doğal yeteneği ne?”, “Oyun alanı neresi?”, “Aslında nerde oynasa kendini daha iyi ifade eder?”, “takım arkadaşları, birbirleri ile olan ilişkilerini oyun alanına nasıl taşıyorlar?”, “Oyunu kaybedecekken, nasıl kendi lehine çevirebilirim?”, “Oyundaki kazanma amacı nedir?” gibi sorulara cevap arayan kişiler yada takımlar.

Antrenör ile Koç arasındaki farklar

Antrenör sporcunun kondisyonu ile ilgilenirken, koç; sporcunun kondisyonunu daha fazla nasıl arttırabileceğini araştırır.
Antrenör sporcunun oyunundaki performansı ile ilgilenirken, koç; sporcunun performansını daha fazla nasıl arttırabileceğini araştırır.
Antrenör sporcunun oyun içerisindeki davranışlarına bakarken, koç; sporcunun birey olarak kişilik profiline farklı bir açıdan bakar.
Koçluk hizmeti; Antrenörün de bir koça ihtiyacı olabileceğini bilir. Antrenör takım içi güven köprülerinin oluşmasını sağlamaya çalışırken, koç; hayata dair güven penceresinden bakmaya yardımcı olur.

Antrenör başarı için sahada ki engelleri kaldıracak bir perspektiften bakarken, koç; oyuncunun yaşamına dair engellerin nasıl kaldırılacağının perspektifini bireyin yakalamasını sağlar.

Spor yada Sporcu Koçluğunda bireysel kazanımlar :

* Kendinizde şimdiye kadar belki de bakamadığınız güçlü ve olumlu yönleriniz ile zayıf ve değişecek yönlerinizi araştırarak kendiniz için avantaj haline getirmeyi sağlayabilirsiniz.

* İsteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı netleştirmenize yardımcı olur.

* Hedefinize giden yolda “yol haritası” çıkarmayı öğrenebilir veya yeniden hatırlayabilirsiniz.

* Kendi kaynaklarınızı yeniden gözden geçirip değerlendirebilirsiniz
öfkenizin önüne geçmeyi öğrenirsiniz.

* Kendinizi 3. bir göz olarak dışarıdan bakarken; yeniden tanıyabilir, yetenek, beceri ve güçlü yönlerinizi gözden geçirmenize yardımcı olur.

* Konsantre olmanıza yardımcı olurken; Bireysel olarak her kişi de farklı şekilde motive olur. Sizin motivasyon tarzınızın nasıl olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

* Bireysel ve spor kariyeri gelişim hedeflerinizi belirlemenize yardımcı olur.

* Yeteneklerin; birlikte ve ortak amaçlar doğrultusunda yönetimini sağlar,

* Başarıya giden stratejiyi oluşturmayı sağlar,

* Takım içi etkili ve başarılı iletişimi sağlar.

* Engelleri nasıl aşacağınızı bulmayı sağlar.

* Performans artırma,

* Değer, inanç ve becerileriniz ile yol alırken korkunuzla nasıl baş edebileceğinizi fark edebilirsiniz.

* Hayalleri hedeflere nasıl dönüştüreceğinize yardımcı olur.

* Harekete geçme ve spor hayatında başarı kazanmanızı sağlar.

* Tüm bunları yaparken zamanı nasıl kullanacağınızı görmenizi sağlar.

Hayat oyununda, elimizdeki kartları en iyi şekilde oynayarak kazanmak için yola çıktığımıza göre, elimizdeki kartlarla nasıl kazanacağımıza yardımcı olur.

Daha Fazlası Daha Azı

Kurumun Tüm Kursları İçin Tıklayınız

İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN İndirimin bitmesine kalan süre
%44 indirim 6.300 TL 3500 TL

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay (18 Saat) 1 x 6300 TL 1 x 3500 TL Kazancınız: 2800 TL ÖZEL KAMPANYA
1 Gün (1 Saat) 0 TL - BİRE BİR ÖZEL SEANS

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

İzmir Konak

Kıbrıs Şehitleri Cad. 1443 Sk. No:146 İşçimenler İşhanı Kat:4 Alsancak / İZMİR

0850 346 39 68 4 Şube
Mesaj Gönder

Muğla Marmaris Tepeallesi

Kordon Cad. Kordon Plaza No:8 D:4

0850 346 39 68 4 Şube
Mesaj Gönder

Muğla Datça İskele

Vatan Cd. 91 sokak No:25

0850 346 39 68 4 Şube
Mesaj Gönder

Muğla Ortaca Terzialiler

Terziali Mah. Kilim Mobilya Üstü Kat:2

0850 346 39 68 4 Şube
Mesaj Gönder
Mesaj Gönder

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2023

kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.