UZAKTAN EĞİTİM Bu kursu uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz.

Beden Dili Kursu ve Etkili Konuşma ile Kendinizi İfade Etme Tarzınızı Değiştireceksiniz!

Serkan Özkan İle %100 Başarı

Bu Eğitime Katılmanın Tam Zamanı.

Daha Önce Hiç Yapılmayan Bir İndirim Kampanyası
Bu Fırsatı Kaçıran Üzülür :)

 

BEDEN DİLİ EĞİTİMİ

Bazı kişiler vardır ki ne anlatırlarsa anlatsınlar keyifle dinlenirler ve zamanın nasıl geçtiği anlaşılmaz. Çünkü bu kişiler anlatımlarına; duygularını, düşüncelerini, bilgilerini ve deneyimlerini katıp pekiştirirler. Bu kişiler ses renginden jest ve mimiklere kadar dikkat çekerler.

Beden dili öğeleri; kelimeler ve kelimelerle ifade edilenler dışındaki her türlü iletişimdir. Bazen bir hareket bin söze bedeldir. İnsanlar sadece sözleriyle değil beden hareketleriyle de değerlendirilir. Beden dilini doğru çözebilen insanlar iletişim bilgi ve becerisini kazanır. İnsanlarla iletişim kurduğumuzda, söylediklerimiz kadar hareketlerimizle bıraktığımız izlenim de önemlidir. İnandırıcılık, sadece sözlerimizle değil; sözleri hangi hareketlerle sunduğumuza da bağlıdır. Beden dili; içteki samimiyeti, varılmak istenilen noktayı, özgüveni… dışa vuruşun gözle görünür şeklidir.

Beden dilini açığa çıkaran nedenlerin başında; heyecan, içgüdüler, stres ve neşe başta olmak üzere duygular, hümanizm, empatik olmak gibi kişilik karakterleri gelir.

Beden dilini; bakışlar, jest (duruş biçimi, kol ve bacak hareketleri) ve mimikler (baş ve yüz hareketleri), kişiler arasındaki mesafe, ses tonlaması ve vurgular oluşturur.

BEDEN DİLİ ÖĞELERİ:

İletişimdeki en önemli öğe gözlerdir. Gözler her şeyi anlatır; dolayısıyla beden dili için gözler ilk sırada gelir. Ayrıca yüz ifadeleri yani mimikler de çok önemlidir. Pek çok şeyi unuturuz ama bir gülüş, bir bakış hafızamızda unutulmaz izler bırakabilir. Gören gözler için, bir yüzde binlerce anlam gizlidir. ”Bazen küçük bir bakış insana dünyaları verir. Bazen de küçük bir bakış insanı cehennemin derinliklerine yollar.” diyor J.J. Rousseau.

Yapılan araştırmalara göre, kişilerin birebir kurdukları iletişimde;

Kelimelerin %7-10 oranında,

Ses ve konuşmanın% 30-38 oranında,

Beden dilinin ise % 55-60 oranında etkisi olduğu bulunmuştur.

 

Beden dilinin çözümlemeyi bir örnekle açıklayalım: Birisi başkalarının görüş veya davranışlarını onaylamadığı ama kendi görüşünü bildirmekten de çekindiğinde, yaptığı sözel olmayan hareketler, açığa vurulmayan bir görüşten kaynaklanan hareketler olup bunlara yerine koyma hareketleri denir. Kıyafetlerinin üzerinden hayali pamukçuklar toplamak da bu hareketlerden biridir. Pamukçuk toplayıcı genellikle bu önemsiz ve ilgisiz hareketi yaparken bakışlarını diğer insanlardan kaçırır ve yere bakar. Bu onaylamamayı gösteren en önemli işaretlerden birisi olup dinleyici sürekli olarak kıyafetlerinden hayali pamukçukları topluyorsa sözel olarak her şeyle fikir birliğinde olduğunu belirtse bile söylenenlerden hoşlanmadığı rahatlıkla anlaşılabilir.

Eğer beden dilimizi iyi bir şekilde kullanırsak veya karşımızdakinin beden dilini doğru çözümleyebilirsek; yapıcı ve kişilerin mutluluğuna, toplumun huzuruna katkıda bulunacak sağlıklı ve nitelikli bir iletişim gerçekleştirmiş oluruz.

Daha Fazlası Daha Azı

Kurumun Tüm Kursları İçin Tıklayınız

İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN İndirimin bitmesine kalan süre
%40 indirim 14.750 TL 8888 TL

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay (12 Saat) 1 x 14750 TL 1 x 8888 TL Kazancınız: 5862 TL ÖZEL KAMPANYA

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

İzmir Konak

Kıbrıs Şehitleri Cad. 1443 Sk. No:146 İşçimenler İşhanı Kat:4 Alsancak / İZMİR

0850 346 39 68 4 Şube
Mesaj Gönder

Muğla Marmaris Tepeallesi

Kordon Cad. Kordon Plaza No:8 D:4

0850 346 39 68 4 Şube
Mesaj Gönder

Muğla Datça İskele

Vatan Cd. 91 sokak No:25

0850 346 39 68 4 Şube
Mesaj Gönder

Muğla Ortaca Terzialiler

Terziali Mah. Kilim Mobilya Üstü Kat:2

0850 346 39 68 4 Şube
Mesaj Gönder
Mesaj Gönder

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2024

kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.