Beden dili kursunda neler öğreneceğim?

Beden dili eğitimi sizi olduğunuzdan farklı bir insan haline dönüştürmek yerine eksikliklerinizi gidermek, duruşunuza yeni bir boyut kazandırmak için tercih etmeniz gereken kurslardan biridir. Dolayısıyla kurstan beklentileriniz öncelikli olarak kendinizi geliştirmeye olan azminizle yakından ilgilidir.

Beden dili kursunda beden diline yönelik kişilik analizleri, sunum becerisi, jest ve mimiklerin kullanımı, yürüyüş, tokalaşma, sahne ve beden dili, el ve kol hareketleri, göz teması, sesin etkili bir biçimde kullanılması gibi kapsamlı bir beden dili teknikleri sürecine dahil olacaksınız.

Karşınızdaki kişinin beden dilini çözmeye yardımcı olacak bu kurs empati kurma davranışının da gelişmesine olanak tanıyacaktır.

Beden dilinizi iyi kullanabilmenin en tabi yollarından biri de etkin konuşmadır. Bazı kurslarda beden dili kursunun yanı sıra etkin konuşma ve diksiyon dersleri de verilebilmektedir.

Beden dili nedir?

İletişimin jest, hareket ve mimiklere dökülmüş hali olarak tanımlanabilen beden dili, hepimizin günlük yaşamında kendini ifade etme tarzı olarak tanımlanabilmektedir. 

Beden dilinin doğru biçimde kullanımı hem karşı tarafa duygularınızı doğru bir biçimde yansıtabilmenize hem de karşınızdaki kişiye yönelik bir kanıya varabilmenizde büyük önem taşımaktadır. 

Özellikle iş hayatında özgüvenini hareketlerine yansıtabilmiş, duruşunun farkında olan ve beden dilini etkin bir biçimde kullanabilen çalışanlar firmaların tercih listelerinde öncelikli sıraya yerleşmektedir.

Beden dili kursu fiyatları

Beden dili kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek beden dili kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Beden dili neden önemlidir?

  • Beden dili iyi bir konuşmacı olabilmenizi ve insanlarla olan iletişiminizi güçlendirebilmenizi sağlar. Özellikle satış ve pazarlama bölümünde çalışacak kişilerin beden dili kursunda alacakları iyi bir eğitim kendilerini geliştirmeleri yolunda önemli bir adım niteliği taşır.
  • Beden dilinin iyi kullanılması kendinize duyduğunuz güveni arttırır, Türkçe’ye hakim olabilmenize imkan tanır.

  • Beden dilinin doğru kullanılması gerektiği yerlerde kendinizi ne kadar iyi geliştirdiğinizin de dolaylı yoldan anlatılmış hali olarak tanımlanabilmektedir.

Beden dilinin etkin kullanıldığı meslekler nelerdir?

Günümüzde hemen hemen her meslekte beden dilinin etkin kullanımı gerekli bir unsur haline gelmiştir. Bu meslekler arasında öncelikli olarak yer alan pazarlamacılar, insan kaynaklarında çalışan kişiler, sinema ve televizyon gibi görsel sanatlarda rol üstlenen oyuncular, psikologlar ve politikacılar beden dillerinin kullanımına her meslek grubu çalışanından daha çok dikkat eder.