3. YIL MELİSA KARAN SANAT MERKEZİ
 • İzmir
  1. Bornova
  2. Bornova

 • 3.666 kişi bu kursu inceledi
  UZAKTAN EĞİTİM Bu kursu uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz.

  Bateri Kursu

   Ek olarak verilen Solfej ve 8 haftalık orkestra çalışması ücretsizdir. 

  Kurumumuzda verilen bateri eğitiminin amacı, öğrencinin ritmik algısını geliştirmek , beyin fonksiyonlarını daha hızlı işler hale getirmek , problem çözme ve hızlı düşünme yetisini artırmak , yaratıcılığını ilerletmek , hayatının her alanında bulunması gereken iş disiplinini sevdiği müzik tarzlarıyla beraber aşılamaktır.İşte bu nedenle eğitim programımızda klasik müzik eğitimi ile birlikte, farklı müzik türlerine de yer verilmiştir.

  Derse başlamadan önce öğrencinin duyma yeteneği , ritmik algısı ve fiziksel uygunluğu ile ilgili saptamalar yapılır. Bu uygulama öğrencinin doğru ve sağlıklı yönlendirilmesi açısından önem taşır.

  Eğitim sistemimizde her yaş ve seviye için ayrı bir program uygulanmaktadır. Öğrencinin seviyesi, tercihi,  yaşına göre aylık ders sayısı ve ders süreleri konusunda çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

  Müzik teorisi ve solfej eğitimiyle de desteklenen bateri dersi, müzikal ifadeyi geliştirerek müziği kendine meslek edinmek isteyen yetenekli öğrencilere profesyonel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.

  Yıl içerisinde atölye çalışmaları, konser ve dinletiler, orkestra çalışmaları içerisinde yer alan öğrenci, birlikte çalışma disiplinini edinirken aynı zamanda özgüven duygusunu olumlu yönde pekiştirir.

    Ders süresi: 30 dk. (4-6 yaş için)

    Ders süresi: 50 dk. (7 yaş ve üzeri için) 

  Birebir eğitimin yanı sıra en az iki en fazla 4 kişiden oluşan grup eğitimi seçeneğimiz de mevcuttur.

  Eğitmenlerimiz:

  Tonguç Gökalp:

  2000-2012  Abarajazz   Avantgarde Müzik  gurbu  porejesi  tasarım ve kuruculuğu (kostüm ,dekor,içerik ve tasarım,sahne performansları ,multi enstrumanistlik)-  İSTANBUL-İZMİR-ANKARA

  2000-2012 tonguç GÖKALP  Project -  Görsel  İşitsel avantgarde  sahne performansaları ve sergiler.

  2005-2006 9.İSTANBUL SES VE TASARIM  BİENALİ   CTRL-ALT-DEL –davetli sanatçı  -İSTANBUL

  2006-2007( Ortaya Karışık Sergi ) The pubart  Enstolasyon ve fotoğraflı sergis- ALSANCAK – İZMİR 

  2007-2008 I.DOĞAÇLAMA MÜZİK FESTİVALİ  davetli sanatçı-Akatlar Kültür Merkezi  ETİLER-İSTANBUL 

  2007-2008 KURYE ULUSLAR ARASI VİDEO  FESTİVALİ –(taking action –THE HALL )GVP video project ile konuk sanatçı katılımı- BEYOĞLU –İSTANBUL

  2008-2009 NOKİA KISA FİLM YARIŞMASI  (köşeyi dönmek adlı filmin müzikleri-AVAM ) birinçilik ödülü.

  2008-2009 4. KARGA ART VİDEO FESTİVALİ- GVP video project  ile görsel işitsel performans –KADIKÖY BAHARİYE-İSTANBUL

  2009-2010  ALİFART  GENÇ SANATÇILAR  MÜZAYEDESİ ( 1-2) –NİŞANTAŞI-İSTANBUL

  2010-2011 ALAN İSTANBUL –MORS PROJECT –HYBRİD –görsel işitsel performans davetli sanatçı BEYOĞLU –TÜNEL –İSTANBUL

  2010-2011 GREEN PEACE  -ANTİ NÜKLEER PERFORMANS –ABARJAZZ AVANTGARDE  MÜZİK VE PERFORMANS GURUBU  -TÜNEL MEYDANI -İSTANBUL

  2011-2012 D.E.GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ  DEKANLIĞI-FULLART performans  etkinliğine TURKISH KRAUT projesi ile  müzikal sanhe performansı koordinatörü  ve davetli sanatçı. -  NARLIDERE KAMPÜSÜ-İZMİR

  2016           COLOUR OF INFINITY PSYCODELIC ART FESTIVAL - Müzikal Performans - Davetli Sanatçı - EFES/SELÇUK

   

  Can Demir :

  1994 yılında İzmir’de doğdu. Müzik eğitimine 6 yaşında piyano eğitimi alarak başladı. 2009 yılına kadar amatör olarak müzikle ilişkisini sürdürdü.

  2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Vurmalı Çalgılar Bölümü’nü kazandı. Burada Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı Vurmalı Çalgılar Bölümü eğitmenlerinden Öğr.Gör. Murat POLGE ile 5 yıl çalıştı. 2012’de Eskişehir’e giderek Anadolu Üniversitesi Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı eğitmeni Doç.Dr. Özgü BULUT ile çalışmalarını sürdürdü. Aynı sene caz ve latin perküsyon üzerine çalışmalara başladı.

  2014 yılında Hollanda’ya giderek Conservatorium Van Amsterdam bünyesinde caz / latin perküsyon eğitmenliği yapan Bart FERMIE ile çalıştı.2016 yılında 9 Eylül Devlet Konservatuvarı’nı kazanarak Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı eğitmeni Kaya Reha DEMİRCAN ile tekrar çalışmalarına başladı.

  2013 yılından bu yana Küba kökenli caz/latin perküsyon sanatçısı Rafael Lopez MACHADO ile perküsyon çalışmalarına , devam etmekte ve T.C MEB Özel Melisa Karan Sanat Merkezi’nde Bateri , Perküsyon ve Ritim Terapi eğitmenliği yapmaktadır.

  Yiğit Subaşı :

  1988 yılında İzmir'de doğdu. Sapı kırık bir bağlamadan, kısa süre içinde klasik gitara dönüşen ve bir kaç sene içinde elektrik gitar ile devam eden müzik hayatına İzmir’de çeşitli alternatif rock ve metal gruplarında gitaristlik yaparak başladı. Liseden sonra lisans seviyesinde eğitim almak üzere burslu kazandığı Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde okudu. Hafif Batı Müziği Bölümünü birincilik ile bitirdi. Bu süre içinde müzik alanında icracı, eğitimci, asistan ve sonrasında da yönetici pozisyonlarında çalışmaları oldu. Pop, rock başta olmak üzere bir çok branşta, farklı solistlerle, bir çok konserde gitarist, baterist (Ritm, Klasik Gitar, Elektro Gitar) ve vokalist olarak sahne aldı.

  Gitar derslerini Tülünay Engin Yıldırım (Hüsrev İsfendiyaroğlu), rit, perküsyon ve bateri derslerini Mert Türkmen (Sertap Erener,İzel,Metin Özülkü), piyano derslerini Barış Özesener (Gökhan Tepe), şan derslerini Yüksel Örses, solfej derslerini Nihan Gezen gibi alanında başarılı isimlerden eğitim aldı.

  Fatih Erkoç ve Fuat Güner gibi iki duayenin öğrencisi olma şansını M.S.M sayesinde yakalayıp ensemble eğitimini bu isimlerle sürdürdü. Müziğin her alanına dair yetkinliğe ulaşmak çerçevesin-de iki sene Sezai Gülşen'in (Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi) sanat tarihi derslerinde asistanlık yaptı. Ayrıca kendisi ile birlikte Doğuş Üniversitesi çatısında, belgesel nitelikli, canlı müzik barındıran sanatsal çalışmalarda idareci, yardımcı, icracı, araştırmacı olarak yer aldı.

  Mezun olduktan sonra eğitimciliğe ağırlık verdi ve (kolejler, vakıflar, sanat merkezleri, birebir ders, toplu ders, ) müzik öğretmenliği, gitar öğretmenliği, bateri öğretmenliği, konservatuara hazırlık ve piyano dersleri verdi.

  Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Uluslar Arası ilişkiler bölümü mezunu olan Yiğit Subaşı, eğitim alanındaki çalışmalarını T.C. Meb Özel Melisa Karan Sanat Merkezi’nde sürdürürken müzikal projelerine de bir yandan, besteci ve icracı olarak devam etmektedir.

  DENEYİMLER

  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi - 2013/2014, 2014/2015 Eğitim sezonları - Sanat Tarihi Dersi Aktif asistanlık                                 
  • Ribella Pub Koşuyolu - 2013-2014 Pop Rock Canlı Program Bateri, Back Vokal
  • Roll’in Pub Kadıköy - 2014-2015 Pop Canlı Program Solo Gitar, Back Vokal
  • Cafe Cup Bahariye - 2015 Yaz Sezonu Pop Rock Canlı Program Ritm Gitar, Solist
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Akşam Okulu Şan Bölümü 2013/2015 Öğretim sezonu - Solfej ve Ritim dersi öğretmenliği ve orkestra yöneticiliği
  • Itri İmanlı Müzik Okulu - 05/2015 - 01/2016 Gitar Öğretmenliği
  • Özel İlgi Koleji - 09/2015 - 01/2016 Anaokulu ve İlköğretim Müzik Öğretmenliği
  • Eyüp Musiki Vakfı - 05/2015 - 01/2016 Gitar, Bateri Öğretmenliği       
  • Stüdyo Crash            - 02/2016 – Hala…Gitar Öğretmenliği
  • Dans Ekol - 02/2016 – Hala…Bateri Öğretmenliği 
  • Melisa Karan Sanat Merkezi - 02/2016 – Hala…Gitar, Bateri Öğretmenliği 

   

  PROJELER

  • 6 Mayıs 2013, Müjdat Gezen Tiyatrosu, ‘’Onikinci Gece’’ Müzikal Oyunu, Orkestra şefliği ve gitar
  • 8 Mayıs 2013, Doğuş Üniversitesi, ‘’ Geçmişten Günümüze Anadolu’da Müzik‘’ Kültürel Gelişim Semineri, Müzikal Direktör
  • 2 Nisan 2014, Doğuş Üniversitesi      ‘’Bizim Rönesansımız : Bir Aydınlanma Işığı, Köy Enstitüleri’’ Orkestra Düzenlemeleri ve Gitar
  • 22 Nisan 2015, Doğuş Üniversitesi, ‘’Müzikten Öte, Müzikten Ziyade’’ Orkestra şefliği
  • Eğitim Sezonu 2015, Doğa Koleji Mezuniyet Gösterisi ve Okul Konserleri Baterist                 

   

  Daha Fazlası Daha Azı

  Sıkça Sorulan Sorular

  Dileyen her öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan “Usta Öğretici Sertifika Programı” mıza ve uluslararası geçerliliği olan “London College of Music “ Diploma programımıza katılarak kurumumuzda aldığı eğitimi profesyonel bir boyuta taşıyabilir.
  Birebir eğitimin yanı sıra minimum 2, maksimum 4 kişilik ekonomik grup dersi eğitim seçeneğimiz de mevcuttur.
  Ders süresi: 30 dk. (4-6 yaş için) , Ders süresi: 50 dk. (7 yaş ve üzeri için) dır.30 dakikalık eğitim Özel olarak verilir. 4-6 yaş arasındaki çocuklar için önerilmektedir
  Merkezimizde siz ya da çocuğunuz eğitime başlamadan önce, alanında uzman eğitmenler tarafından değerlendirilirsiniz. Değerlendirme sonuçları, sizinle paylaşıldıktan sonra almak istediğiniz eğitimin türüne göre size özel bir müfredat hazırlanır. MKSM’de eğitim alan her öğrenci ücretsiz olarak Solfej, Müzikal Formasyon ve Orkestra eğitimlerinden faydalanabilir ve yılda 5 kez konsere çıkma hakkına sahip olur. Aldığınız eğitimi profesyonelliğe taşımak isterseniz diploma programlarımız mevcuttur.
  Panik yok! Elbette sizin yeteneğiniz ve isteğiniz doğrultusunda seçebileceğiniz bir branş vardır. Gelin, buna uzman eğitmenlerimizle birlikte karar verelim. Hem paranız ve zamanınız boşa gitmesin hem de başarmanın tadını birlikte çıkaralım! Hala mı emin olamadınız? Öyleyse bir deneme dersi bizden size hediye! Başka bir arzunuz? :)
  Başlamak için asla geç değildir. Yeter ki siz isteyin! Sizi virtüöz yapmak ya da hemen sahnelere çıkarmak değil amacımız…Sanatla yaşayın, sanat hayatınızın vazgeçilmez bir parçası, hayatınızda soluk almak için başvurduğunuz, rahatladığınız bir alan olsun bize yeter.. Yavaş yavaş, adım adım…Sonrasına birlikte bakarız. Siz yeter ki sahnede olmak isteyin! Arkanıza baktığınızda MKSM Ailesi olarak orada olduğumuzu göreceksiniz…
  Her yaşa ve her seviyeye hitap edebilen eğitim sistemimizle, buradan bir şeyler öğrenmeden ayrılmanız mümkün değil! Sizden tek beklentimiz azıcık gayret etmeniz..Üstelik bu sayfada olduğunuza göre gayretli birine benziyorsunuz :)
  İşte en zor soru! Bunu inanın biz de bilemiyoruz.:)Çünkü, bu sorunun cevabı sizde..Biz, harcadığınız emeğin ve zamanın karşılığını alabilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Düzenli bir çalışma temposu ve yeteneğiniz doğrultusunda birlikte 6 ay ile 1 yıl arasında verimli bir sonuç elde edebiliriz elbette. Yeter ki hedeflerimizi doğru belirleyip disiplinli çalışalım.Gerisi kendiliğinden gelecektir.Siz merak etmeyin.
  Sanat eğitimi alan her birey sosyalleşir, özgüven duygusu yönünden gelişir. Beynin her iki lobu da çalıştığı için bireyin zeka ve algılama kapasitesi artar. Bireyin hayata bakış açısı genişler ve daha duyarlı biri haline gelir. Karizması da cabası! ;)
  Neden olmasın ? Konservatuarlar, güzel sanatlar liseleri ve fakültelerinde de branş dersleri haftada bir kez yapılarak eğitim ile ilgili alan dersleri ile desteklenir. Siz MKSM öğrencisi olduğunuz zaman ilgili alan derslerinin yanı sıra seminer, workshop, sergi, konser gibi etkinliklerden de ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Unutmayın! Başarılı olmak, haftada kaç saat ders aldığınızla değil, aldığınız dersi ne kadar verimli geçirip konuyla ilgili ders dışında ne kadar pratik yaptığınıza bağlı
  Merkezimizde her bütçeye uygun olabilecek şekilde bir fiyat politikası uygulanmaktadır. Siz kendi bütçenize ve ödeme yapmak istediğiniz şekle göre bir seçeneği burada mutlaka bulabilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak yaptığımız kampanyaları da takip ederek, diğer fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.
  Müzik teorisi ve solfej eğitimiyle de desteklenen bateri dersi, müzikal ifadeyi geliştirerek müziği kendine meslek edinmek isteyen yetenekli öğrencilere profesyonel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurumumuzda gitar eğitimi alan her öğrenci, ücretsiz olan solfej - kulak eğitimi ve orkestra derslerinden faydalanmakta ve yılda 5 kez konser verme imkanına sahip olmaktadır.
  Kurumumuzda sizin eğitim almanız için yeterli donanım mevcuttur ancak elbette sizin bireysel olarak bir enstrüman sahibi olmanız çok önemlidir. Bu nedenle anlaşmalı olduğumuz mağazamızdan size özel fiyatlarla enstrüman temin edebilirsiniz.
  Bateri çalmaya başlamak için kesin bir yaş sınırı yoktur. En önemli nokta el-göz koordinasyonunun ve fiziksel gelişimin oturmuş olmasıdır. Bir diğer önemli husus ise sizin ne kadar istekli olduğunuzdur. Kurumumuzda 4 yaşından itibaren bateri eğitimi alan öğrencilerimiz mevcuttur.
  Kurumumuz çalışmalarınızı ücretsiz olarak gelip yapabileceğiniz bir yerdir.. Üstelik sınırsız çay ve kahve de ikramımızdır :)
  Bizde yaşınız kaç olursa olsun notasız eğitim olmaz.. Okuma- yazma bilmeyen çocuklar dahi direkt olarak nota öğrenerek enstrüman çalmaya başlarlar..
  İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN İndirimin bitmesine kalan süre
  %13 indirim 560 TL 490 TL

  Fiyat Tablosu

  Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
  1 Ay (4 Saat) 1 x 560 TL 1 x 490 TL Kazancınız: 70 TL Grup ders

  Gün ve Saatler

  Kurslarımız için belirtilen gün ve saatler eğer dolmuş ise size uygun olan başka bir gün ve saat dilimini seçmeniz gerekebilir.

  Günler Saat Aralıkları
  Hafta İçi
  Pazartesi 10:00 - 20:00
  Salı 10:00 - 20:00
  Çarşamba 10:00 - 20:00
  Perşembe 10:00 - 20:00
  Cuma 10:00 - 20:00
  Hafta Sonu
  Cumartesi 10:00 - 20:00
  Pazar 10:00 - 20:00

  Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL

  Yorum Yapın

  Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
  Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

  İzmir Bornova Erzene

  114 Sokak 6/A

  0850 305 02 64 2 Şube
  Mesaj Gönder

  İzmir Bornova Erzene

  114. Sokak No: 26

  0850 305 02 64 2 Şube
  Mesaj Gönder
  Mesaj Gönder
  Kurs.com
  İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

  Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2020