İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Gitar

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Melisa Karan Sanat Merkezi
Web Adresi melisakaransanatmerkezi.kurs.com
Yer
Fiyat tablosuna göz at
%16 indirim 190 TL 160 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kurumumuzda verilen gitar eğitiminin amacı, gitar çalmayı öğrenmek, geliştirebilmek ve çalgıyı etkin kullanabilme basamaklarını gerçekleştirecek şekilde yürütebilmektir.
Dileyen her öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan “Usta Öğretici Sertifika Programı”mıza ve uluslararası geçerliliği olan “London College of Music“ Diploma programımıza katılarak kurumumuzda aldığı eğitimi profesyonel bir boyuta taşıyabilir.
Birebir eğitimin yanıgrup eğitimi seçeneğimiz de mevcuttur. Grup eğitimlerimizde sınıflarımız maksimum 10 kişilik olabilir.
Ders süresi: 30 dk. (4-6 yaş için) , Ders süresi: 50 dk. (7 yaş ve üzeri için) 30 dakikalık eğitim Özel olarak verilir. 4-6 yaş arasındaki çocuklar için önerilmektedir
Merkezimizde siz ya da çocuğunuz eğitime başlamadan önce, alanında uzman eğitmenler tarafından değerlendirilirsiniz. Değerlendirme sonuçları, sizinle paylaşıldıktan sonra almak istediğiniz eğitimin türüne göre size özel bir müfredat hazırlanır. MKSM’de eğitim alan her öğrenci ücretsiz olarak Solfej, Müzikal Formasyon ve Orkestra eğitimlerinden faydalanabilir ve yılda 5 kez konsere çıkma hakkına sahip olur. Aldığınız eğitimi profesyonelliğe taşımak isterseniz sertifika ve diploma imkanı sunulur
Panik yok! Elbette sizin yeteneğiniz ve isteğiniz doğrultusunda seçebileceğiniz bir branş vardır. Gelin, buna uzman eğitmenlerimizle birlikte karar verelim. Hem paranız ve zamanınız boşa gitmesin hem de başarmanın tadını birlikte çıkaralım! Hala mı emin olamadınız? Öyleyse bir deneme dersi bizden size hediye! Başka bir arzunuz? :)
Başlamak için asla geç değildir. Yeter ki siz isteyin! Sizi virtüöz yapmak ya da hemen sahnelere çıkarmak değil amacımız…Sanatla yaşayın, sanat hayatınızın vazgeçilmez bir parçası, hayatınızda soluk almak için başvurduğunuz, rahatladığınız bir alan olsun bize yeter.. Yavaş yavaş, adım adım…Sonrasına birlikte bakarız. Siz yeter ki sahnede olmak isteyin! Arkanıza baktığınızda MKSM Ailesi olarak orada olduğumuzu göreceksiniz…
Her yaşa ve her seviyeye hitap edebilen eğitim sistemimizle, buradan bir şeyler öğrenmeden ayrılmanız mümkün değil! Sizden tek beklentimiz azıcık gayret etmeniz..Üstelik bu sayfada olduğunuza göre gayretli birine benziyorsunuz.:)
İşte en zor soru! Bunu inanın biz de bilemiyoruz:) Çünkü, bu sorunun cevabı sizde..Biz, harcadığınız emeğin ve zamanın karşılığını alabilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Düzenli bir çalışma temposu ve yeteneğiniz doğrultusunda birlikte 6 ay ile 1 yıl arasında verimli bir sonuç elde edebiliriz elbette. Yeter ki hedeflerimizi doğru belirleyip disiplinli çalışalım.Gerisi kendiliğinden gelecektir.Siz merak etmeyin
Sanat eğitimi alan her birey sosyalleşir, özgüven duygusu yönünden gelişir. Beynin her iki lobu da çalıştığı için bireyin zeka ve algılama kapasitesi artar. Bireyin hayata bakış açısı genişler ve daha duyarlı biri haline gelir. Karizması da cabası:)
Neden olmasın ? Konservatuarlar, güzel sanatlar liseleri ve fakültelerinde de branş dersleri haftada bir kez yapılarak eğitim ile ilgili alan dersleri ile desteklenir.Siz MKSM öğrencisi olduğunuz zaman ilgili alan derslerinin yanı sıra seminer, workshop,sergi,konser gibi etkinliklerden de ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Unutmayın! Başarılı olmak, haftada kaç saat ders aldığınızla değil, aldığınız dersi ne kadar verimli geçirip konuyla ilgili ders dışında ne kadar pratik yaptığınızla ilgili.
Merkezimizde her bütçeye uygun olabilecek şekilde bir fiyat politikası uygulanmaktadır. Siz kendi bütçenize ve ödeme yapmak istediğiniz şekle göre bir seçeneği burada mutlaka bulabilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak yaptığımız kampanyaları da takip ederek, diğer fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.
Müzik teorisi ve solfej eğitimiyle de desteklenen gitar dersi, müzikal ifadeyi geliştirerek müziği kendine meslek edinmek isteyen yetenekli öğrencilere profesyonel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurumumuzda gitar eğitimi alan her öğrenci, ücretsiz olan solfej - kulak eğitimi ve orkestra derslerinden faydalanmakta ve yılda 5 kez konser verme imkanına sahip olmaktadır.
Kurumumuzda sizin eğitim almanız için yeterli donanım mevcuttur ancak elbette sizin bireysel olarak bir enstrüman sahibi olmanız çok önemlidir. Bu nedenle anlaşmalı olduğumuz mağazamızdan size özel fiyatlarla enstrüman temin edebilirsiniz.
Genelde çocukların çoğu 6 -7 yaşından itibaren gitar dersleri alabilecek durumda olurlar. Çocukların gitar eğitimi için daha küçük boyutlarda (1/2 ve 3/4 boyutlar) gitarlar mevcuttur. 1/2 boyuttaki gitarlar çok küçük olup çoğu durumlarda 6 yaşındaki çocuklara bile küçük gelmektedir. Çoğunlukla 10 – 12 yaş çocuklar için 3 /4 boyuttaki gitarlar uygundur. Daha sonra normal boyuttaki gitarla devam etmekteler
Kurumumuz çalışmalarınızı ücretsiz olarak gelip yapabileceğiniz bir yerdir.. Üstelik sınırsız çay ve kahve de ikramımızdır :)
Bizde yaşınız kaç olursa olsun notasız eğitim olmaz.. Okuma- yazma bilmeyen çocuklar dahi direkt olarak nota öğrenerek enstrüman çalmaya başlarlar..

-Ek olarak verilen Solfej ve 8 haftalık orkestra çalışması ücretsizdir. 

Hafta içi gündüz saatlerimiz 50 dakikalık derslerde indirimlidir ve bir öğrenci birden fazla ders aldığında ya da aynı aileden iki kişi kursa geldiğinde özel bir indirim uygulaması da yapılmaktadır. 


Bu eğitim süreci içerisinde; gitar eğitimine yönelik bilgi, beceri ve teknikler öğrenilmekte ve uygulanmakta; öğrencilerin müziği dinleme, anlama, yorumlama ve müzik bilgisi oluşturma gibi davranışları da geliştirmektedir.

Sürecin doğru, verimli gerçekleşmesi, öğrencinin çalgı çalmayı geliştirebilmesi ve çalgısında düzenli bir şekilde ilerlemesi, iyi hazırlanmış bir eğitim-öğretim programına bağlıdır.

Çalışmalar birebir eğitim görülen dersliklerde ve zaman zaman da stüdyo ortamında yürütülmekte, grup çalışmalarına bol miktarda yer verilmekte ve bu çalışmalar belirli dönemlerdeki konser etkinliklerinde sergilenmektedir.

Eğitmen: Yiğit Subaşı

1988 yılında İzmir'de doğdu. Sapı kırık bir bağlamadan, kısa süre içinde klasik gitara dönüşen ve bir kaç sene içinde elektrik gitar ile devam eden müzik hayatına İzmir’de çeşitli alternatif rock ve metal gruplarında gitaristlik yaparak başladı. Liseden sonra lisans seviyesinde eğitim almak üzere burslu kazandığı Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde okudu. Hafif Batı Müziği Bölümünü birincilik ile bitirdi. Bu süre içinde müzik alanında icracı, eğitimci, asistan ve sonrasında da yönetici pozisyonlarında çalışmaları oldu. Pop, rock başta olmak üzere bir çok branşta, farklı solistlerle, bir çok konserde gitarist, baterist (Ritm, Klasik Gitar, Elektro Gitar) ve vokalist olarak sahne aldı.

Gitar derslerini Tülünay Engin Yıldırım (Hüsrev İsfendiyaroğlu), rit, perküsyon ve bateri derslerini Mert Türkmen (Sertap Erener,İzel,Metin Özülkü), piyano derslerini Barış Özesener (Gökhan Tepe), şan derslerini Yüksel Örses, solfej derslerini Nihan Gezen gibi alanında başarılı isimlerden eğitim aldı.

Fatih Erkoç ve Fuat Güner gibi iki duayenin öğrencisi olma şansını M.S.M sayesinde yakalayıp ensemble eğitimini bu isimlerle sürdürdü. Müziğin her alanına dair yetkinliğe ulaşmak çerçevesin-de iki sene Sezai Gülşen'in (Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi) sanat tarihi derslerinde asistanlık yaptı. Ayrıca kendisi ile birlikte Doğuş Üniversitesi çatısında, belgesel nitelikli, canlı müzik barındıran sanatsal çalışmalarda idareci, yardımcı, icracı, araştırmacı olarak yer aldı.

Mezun olduktan sonra eğitimciliğe ağırlık verdi ve (kolejler, vakıflar, sanat merkezleri, birebir ders, toplu ders, ) müzik öğretmenliği, gitar öğretmenliği, bateri öğretmenliği, konservatuara hazırlık ve piyano dersleri verdi.

Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Uluslar Arası ilişkiler bölümü mezunu olan Yiğit Subaşı, eğitim alanındaki çalışmalarını T.C. Meb Özel Melisa Karan Sanat Merkezi’nde sürdürürken müzikal projelerine de bir yandan, besteci ve icracı olarak devam etmektedir.

DENEYİMLER

 • Müjdat Gezen Sanat Merkezi - 2013/2014, 2014/2015 Eğitim sezonları - Sanat Tarihi Dersi Aktif asistanlık                                 
 • Ribella Pub Koşuyolu - 2013-2014 Pop Rock Canlı Program Bateri, Back Vokal
 • Roll’in Pub Kadıköy - 2014-2015 Pop Canlı Program Solo Gitar, Back Vokal
 • Cafe Cup Bahariye - 2015 Yaz Sezonu Pop Rock Canlı Program Ritm Gitar, Solist
 • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Akşam Okulu Şan Bölümü 2013/2015 Öğretim sezonu - Solfej ve Ritim dersi öğretmenliği ve orkestra yöneticiliği
 • Itri İmanlı Müzik Okulu - 05/2015 - 01/2016 Gitar Öğretmenliği
 • Özel İlgi Koleji - 09/2015 - 01/2016 Anaokulu ve İlköğretim Müzik Öğretmenliği
 • Eyüp Musiki Vakfı - 05/2015 - 01/2016 Gitar, Bateri Öğretmenliği        
 • Stüdyo Crash            - 02/2016 – Hala…Gitar Öğretmenliği
 • Dans Ekol - 02/2016 – Hala…Bateri Öğretmenliği 
 • Melisa Karan Sanat Merkezi - 02/2016 – Hala…Gitar, Bateri Öğretmenliği 

Tonguç Gökalp:

2000-2012  Abarajazz   Avantgarde Müzik  gurbu  porejesi  tasarım ve kuruculuğu (kostüm ,dekor,içerik ve tasarım,sahne performansları ,multi enstrumanistlik)-  İSTANBUL-İZMİR-ANKARA

2000-2012 tonguç GÖKALP  Project -  Görsel  İşitsel avantgarde  sahne performansaları ve sergiler.

2005-2006 9.İSTANBUL SES VE TASARIM  BİENALİ   CTRL-ALT-DEL –davetli sanatçı  -İSTANBUL

2006-2007( Ortaya Karışık Sergi ) The pubart  Enstolasyon ve fotoğraflı sergis- ALSANCAK – İZMİR 

2007-2008 I.DOĞAÇLAMA MÜZİK FESTİVALİ  davetli sanatçı-Akatlar Kültür Merkezi  ETİLER-İSTANBUL 

2007-2008 KURYE ULUSLAR ARASI VİDEO  FESTİVALİ –(taking action –THE HALL )GVP video project ile konuk sanatçı katılımı- BEYOĞLU –İSTANBUL

2008-2009 NOKİA KISA FİLM YARIŞMASI  (köşeyi dönmek adlı filmin müzikleri-AVAM ) birinçilik ödülü.

2008-2009 4. KARGA ART VİDEO FESTİVALİ- GVP video project  ile görsel işitsel performans –KADIKÖY BAHARİYE-İSTANBUL

2009-2010  ALİFART  GENÇ SANATÇILAR  MÜZAYEDESİ ( 1-2) –NİŞANTAŞI-İSTANBUL

2010-2011 ALAN İSTANBUL –MORS PROJECT –HYBRİD –görsel işitsel performans davetli sanatçı BEYOĞLU –TÜNEL –İSTANBUL

2010-2011 GREEN PEACE  -ANTİ NÜKLEER PERFORMANS –ABARJAZZ AVANTGARDE  MÜZİK VE PERFORMANS GURUBU  -TÜNEL MEYDANI -İSTANBUL

2011-2012 D.E.GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ  DEKANLIĞI-FULLART performans  etkinliğine TURKISH KRAUT projesi ile  müzikal sanhe performansı koordinatörü  ve davetli sanatçı. -  NARLIDERE KAMPÜSÜ-İZMİR

2016           COLOUR OF INFINITY PSYCODELIC ART FESTIVAL - Müzikal Performans - Davetli Sanatçı - EFES/SELÇUK

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay (4 Saat) 1 x 190 TL 1 x 160 TL Kazancınız: 30 TL Grup ders
1 Ay (4 Saat) 1 x 300 TL 1 x 260 TL Kazancınız: 40 TL 50 DK 4 Ders Gündüz Saatleri Yapılır
1 Ay (2 Saat) 1 x 240 TL 1 x 210 TL Kazancınız: 30 TL 30 DK. 4 Ders Şeklinde Yapılır (Özel Ders)
1 Ay (4 Saat) 1 x 370 TL 1 x 300 TL Kazancınız: 70 TL 50 DK. 4 Ders Şeklinde Yapılır (Özel Ders)
1 Ay (8 Saat) 1 x 730 TL 1 x 580 TL Kazancınız: 150 TL 50 DK. 8 Ders Şeklinde Yapılır (Özel Ders)

Başlama Tarihleri

22 Ocak 2018 Pazartesi (Bornova İzmir)
23 Ocak 2018 Salı (Bornova İzmir)
24 Ocak 2018 Çarşamba (Bornova İzmir)
25 Ocak 2018 Perşembe (Bornova İzmir)
26 Ocak 2018 Cuma (Bornova İzmir)
27 Ocak 2018 Cumartesi (Bornova İzmir)
28 Ocak 2018 Pazar (Bornova İzmir)
29 Ocak 2018 Pazartesi (Bornova İzmir)
30 Ocak 2018 Salı (Bornova İzmir)
31 Ocak 2018 Çarşamba (Bornova İzmir)
01 Şubat 2018 Perşembe (Bornova İzmir)
02 Şubat 2018 Cuma (Bornova İzmir)
03 Şubat 2018 Cumartesi (Bornova İzmir)
04 Şubat 2018 Pazar (Bornova İzmir)
05 Şubat 2018 Pazartesi (Bornova İzmir)
06 Şubat 2018 Salı (Bornova İzmir)
07 Şubat 2018 Çarşamba (Bornova İzmir)
08 Şubat 2018 Perşembe (Bornova İzmir)
09 Şubat 2018 Cuma (Bornova İzmir)
10 Şubat 2018 Cumartesi (Bornova İzmir)
11 Şubat 2018 Pazar (Bornova İzmir)
12 Şubat 2018 Pazartesi (Bornova İzmir)
13 Şubat 2018 Salı (Bornova İzmir)
14 Şubat 2018 Çarşamba (Bornova İzmir)
15 Şubat 2018 Perşembe (Bornova İzmir)
16 Şubat 2018 Cuma (Bornova İzmir)
17 Şubat 2018 Cumartesi (Bornova İzmir)
18 Şubat 2018 Pazar (Bornova İzmir)
19 Şubat 2018 Pazartesi (Bornova İzmir)
20 Şubat 2018 Salı (Bornova İzmir)
21 Şubat 2018 Çarşamba (Bornova İzmir)
22 Şubat 2018 Perşembe (Bornova İzmir)
23 Şubat 2018 Cuma (Bornova İzmir)
24 Şubat 2018 Cumartesi (Bornova İzmir)
25 Şubat 2018 Pazar (Bornova İzmir)
26 Şubat 2018 Pazartesi (Bornova İzmir)
27 Şubat 2018 Salı (Bornova İzmir)
28 Şubat 2018 Çarşamba (Bornova İzmir)
01 Mart 2018 Perşembe (Bornova İzmir)
02 Mart 2018 Cuma (Bornova İzmir)
03 Mart 2018 Cumartesi (Bornova İzmir)
04 Mart 2018 Pazar (Bornova İzmir)
05 Mart 2018 Pazartesi (Bornova İzmir)
06 Mart 2018 Salı (Bornova İzmir)
07 Mart 2018 Çarşamba (Bornova İzmir)
08 Mart 2018 Perşembe (Bornova İzmir)
09 Mart 2018 Cuma (Bornova İzmir)
10 Mart 2018 Cumartesi (Bornova İzmir)
11 Mart 2018 Pazar (Bornova İzmir)
12 Mart 2018 Pazartesi (Bornova İzmir)
13 Mart 2018 Salı (Bornova İzmir)
14 Mart 2018 Çarşamba (Bornova İzmir)
15 Mart 2018 Perşembe (Bornova İzmir)
16 Mart 2018 Cuma (Bornova İzmir)
17 Mart 2018 Cumartesi (Bornova İzmir)
18 Mart 2018 Pazar (Bornova İzmir)
19 Mart 2018 Pazartesi (Bornova İzmir)
20 Mart 2018 Salı (Bornova İzmir)
21 Mart 2018 Çarşamba (Bornova İzmir)
22 Mart 2018 Perşembe (Bornova İzmir)

Gün ve Saatler

Kurslarımız için belirtilen gün ve saatler eğer dolmuş ise size uygun olan başka bir gün ve saat dilimini seçmeniz gerekebilir.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 10:00 - 20:00
Salı 10:00 - 20:00
Çarşamba 10:00 - 20:00
Perşembe 10:00 - 20:00
Cuma 10:00 - 20:00
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 20:00
Pazar 10:00 - 20:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

İzmir Bornova Erzene

114 Sokak 6/A

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Görüş Bildir