3. YIL MELİSA KARAN SANAT MERKEZİ
 • İzmir
  1. Bornova
  2. Bornova

 • 4.090 kişi bu kursu inceledi
  UZAKTAN EĞİTİM Bu kursu uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz.

  Resim Kursunda Online ve Yüz Yüze Eğitim Seçeneği! ÜSTELİK BU AYA ÖZEL %30 İNDİRİM.

  RESİM KURSUNDA SADECE BU AYA ÖZEL %30 İNDİRİM FIRSATI İLE HEMEN KAYIT OLUN!

  Çocuklar ve yetişkinler için birebir dersler ve grup çalışmaları... Ayrıca GSL/GSF ve BİLSEM Hazırlık kursları... Resim sanatının tüm inceliklerini kapsayan eğitimimiz ile renkli olduğu kadar yaratıcı olan bir dünyanın  ipuçlarını veriyoruz... Yaptığımız çalışmaları sergi ile taçlandırıyor, emeklerinizi dostlarınızla paylaşma imkanı da sunuyoruz...

  Yetişkinler için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sertifika programımız mevcuttur.

  Kampanya koşullarımız:

  Aynı kişi aynı fırsattan ikinci kez aynı şekilde yararlanamaz. Fırsat kurumun uygun olduğu alternatif ders gün ve saatleri arasından seçilerek yapılır. Bu fırsattan mevcut öğrencilerimiz kendi programlarına ek olarak faydalanabilirler. Aylık standart ödemelerinde herhangi değişiklik olmaz. Değişiklik için kurstan en az 6 ay ayrı kalması gerekir.

  Eğitmenimiz: Esma Nur Poyraz

  ÖZGEÇMİŞ

  1994 yılında İzmir’de doğdu. On üç yaşında resim eğitimi almaya başladı. İzmir Karşıyaka İdol Resim Atölyesi’nde eğitimine Numan Kaplangı ile devam ederken ilk resim sergisini İzmir Ticaret Odası'nda açtı. İki sene resim eğitimi aldıktan sonra Ümran Baradan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Lisede kişisel sergilere ve grup sergilerine katıldı, 2012 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra üniversite yetenek sınavlarına hazırlanmak için Yön Sanat Resim Atölyesi’nde Nurullah Aydın ile resim eğitimine devam etti ve aynı sene Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde yetenek sınavlarını kazanarak Görsel Sanatlar Öğretmenliğine giriş yaptı. Üniversite eğitiminde ağırlıklı olarak heykel ve özgün baskı üzerine yoğunlaştı. Üniversitede Topluma Hizmet Dersi kapsamında otizmli bireysel resim dersi verdi. Gönüllü olarak Muğla Yatağan’da bir köy okulu boyama projesine katıldı. Üniversite eğitiminde grup ve kişisel sergilere katıldı, 2016 yılında mezun olduktan sonra birçok öğrenciye özel ders verdi ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında Bornova İngiliz Kültür Koleji'nde Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak çalıştı.

  Esmanur Poyraz mesleki yaşantısına 2019 Temmuz ayından beri T.C MEB Özel Melisa Karan Sanat Merkezi'nde resim eğitmeni olarak devam etmektedir.

  Daha Fazlası Daha Azı

  Sıkça Sorulan Sorular

  Herkes resim yapabilir.Resim için yetenek şart değildir.Yetenek tabi ki de avantaj sağlar.Fakat sabırlı olup,resim yapmak isteyen ve bunu öğrenmek isteyen herkes resim yapabilir.
  Kurslara katılanlar resim öğrenebilir.Öğrencilerimize resim için gerekli teknikleri öğreterek resim yapmayı öğretiyoruz.Teknik önemli elbette ve belli bir temele sahip olan teknik sayesinde resim öğreniliyor.Tabiki resim tekniği öğrenildikten sonra da bol çizim yapmak gerekiyor.
  Okul öncesi yaşından 11-12 yaşına kadar çocukların resim dersinde hayal gücü ve yaratıcılıklarını kullabilmek için ve duygularını dışa vurabilmeleri adına sınırlandırma yapılmaz.Yaptıkları resim üzerinde önce kendi resimlerini değerlendiriz sonra eğitmenimiz düşüncelerini söyler. Burada amaç kendilerine güvenmelerini sağlamak.Yetişkinlerde veya daha büyük yaş grubu çocuklar için farklı bir çalışma izlenir.
  Tabii ki, ancak doğru bir teknikle resim yapabilmek için önce kişinin eğitim alması gerekiyor.Sanatta herkesin kendisine göre mutlaka yorum yapabileceği bir düşünceesi vardır.Fakat bir sanat eserinin hangi bilgiler ve hangi beklentiler altında değerlendirilmesi gerektiği konusunda çalışma yapması ve eğitim alması gerekmektedir.
  Özellikle resim yapabilmek içim temel bilgilerini ve tekniğini bilmek gerekir.Yağlıboya yanlış yapıldığında silinebilen bir malzeme değildir.Silinmesi için de yine beyaz boya ile kapatılabilmesi gerekir ve bunun içinde resmin kuruması gerekir.Yağlıboya da hemen kuruyan bir boya değildir.Bir resmin güzel ve doğru şekilde görünebilmesi için de oran-orantı,kompozisyon,ışık-gölge,ölçü almak gerekiyor ve bu bilgilerin başlangıcı için de karakalemin öğrenilmesi gerekiyor.Bunlar öğrenilmeden yapılamaz

  Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  Gün ve Saatler

  Kurslarımız için belirtilen gün ve saatler eğer dolmuş ise size uygun olan başka bir gün ve saat dilimini seçmeniz gerekebilir.KAYIT OLMADAN ÖNCE lütfen bizime irtibata geçiniz.

  Günler Saat Aralıkları
  Hafta İçi
  Pazartesi 10:00 - 20:00
  Salı 10:00 - 20:00
  Çarşamba 10:00 - 20:00
  Perşembe 10:00 - 20:00
  Cuma 10:00 - 20:00
  Hafta Sonu
  Cumartesi 10:00 - 20:00
  Pazar 10:00 - 20:00

  Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL

  Yorum Yapın

  Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
  Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

  Henüz video bulunmamaktadır.

  İzmir Bornova Erzene

  114 Sokak 6/A

  0850 305 02 64 2 Şube
  Mesaj Gönder

  İzmir Bornova Erzene

  114. Sokak No: 26

  0850 305 02 64 2 Şube
  Mesaj Gönder
  Mesaj Gönder
  Kurs.com
  İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

  Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2020

  kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.