İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder
Fiyat tablosuna göz at
%20 indirim 250 TL 200 TL

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Gitar Kursumuz(Akustik-Klasik-Elektro)

Birebir özel ders ve grup(toplu) ders şeklinde yapılmaktadır.

Birebir derslerimizde müsaitlik durumunuza göre kurs saatinizi siz belirlersiniz.

grup dersleri ise haftada bir gün 2.5 saat şeklinde yapılır.

Klasik gitar, tüm gitar türlerinin anası olarak kabul edilmektedir. Gövdesinin tam ortasında, “ses deliği” adı verilen yuvarlak bir boşluk bulunmaktadır. Çalışma prensibi ise, teller titreştiği anda, bu ses boşluğu içindeki havanın titreşerek buradan dışarıya ses vermesidir. Gitarın üzerinde, yukarıdan sayıldığında görülen ilk 3 tel, kalın teller olarak bilinir ve ipek üzerine sarılmış çeliktirler. Aşağıdaki 3 ince tel ise, naylondur. Genellikle klasik ve flamenko müzik türlerinde kullanılmaktadır.

 

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gitar kursuna katılmak için belirlenen özel bir kriter bulunmamaktadır. Ancak müzikal kabiliyetleri yüksek olan kişilerde eğitimler daha kısa zaman dilimlerinden oluşabilmektedir. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes gitar kursuna katılabilmektedir. Enstrüman sahibi olan tüm katılımcılar için geçerli olan teorik ve uygulamalı eğitim süreçleri farklı yaş gruplarına özgü çalışma programları da içerebilmektedir. Bu programlar gereğince kendine en uygun eğitim metotları belirlenen kurs ka
Gitar öğrenmek için kursa giden her öğrenciye eğitim verilebilmektedir. Bu eğitimler hem çocuklar hem ebeveynler için farklı sınıflardan oluşmaktadır. Minimum 5-6 yaşından itibaren her çocuk gitar çalmak için kurs süreçlerine adapte edilebilmektedir. Gitara başlama yaşında parmakların gelişimi ve çocuğun enstrüman çalmaya hevesli olması da önem taşımaktadır.
Telli çalgılar grubunda en çok tercih edilen enstrümanlardan biri olan gitar, parmakla ya da penayla çalınabilen, belirli ağaç türlerinden yapılan ve bir çok türe ayrılan çalgılar arasında yer almaktadır. Gitar kursuna giden öğrenciler, başlangıç aşamasında klasik gitarı ya da akustik gitarı tercih etmektedir. Minimum altı telden oluşan enstrüman bir çok müzik türünde tercih edilmektedir. Flamenko, Rock, Caz, Pop ve Blues bu müzik türlerinin başında gelmektedir.
Klasik, akustik gitar, elektro, bas, Lap Steel, Jazz, Weissenborn gibi çeşitlere ayrılan gitarlar, tel ve perde sayılarına göre de farklılık gösterebilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen enstrümanlar perdeli, 6 telli klasik veya akustik gitar olarak bilinmektedir. Kendini geliştiren müzisyenler perdesiz gitar çalabilme olanağına sahip olmaktadır.
Kursa gitmeden önce alacağınız enstrümanı alanında uzman eğitmenlere danışmayı unutmamalısınız. Özellikle başlangıç aşamasında tercih edeceğiniz klasik veya akustik gitarın ağaç ve tel yapısı, sap ayarı, akor dizilişi, perde bakımı gibi incelikleri hakkında deneyim sahibi değilseniz, iyi bir müzisyen tarafından tavsiye edilen gitar modellerini almaya öncelik tanımalısınız. Bu durum, enstrümanı uzun süre kullanabilmenize zemin hazırlayacaktır.
Gitar öğrenmek için kursa giden bir öğrenci başlangıç aşamasında enstrümanın tanıtılması sürecine dahil olmaktadır. Bu süreç, enstrümanın nasıl tutulacağına, pena kullanımına, enstrümanın yerleştirilmesine kadar kısa ve öz bilgiler dahilindedir. Daha sonraki süreçlerde öğrencinin kaydettiği aşama düzeyine bağlı olarak sağ ve sol el çalışmalarına geçilmektedir. İki elin birbiri ile koordineli bir şekilde çalışmasına dayalı olan enstrüman öğrenme çalışmalarında nota eğitimi de verilmektedir.
Kişisel gayret ve yatkınlıklarla kısa sürede temel düzeyde öğrenilebilen bir enstrüman olarak bilinen gitarda profesyonelleşme evresi farklılıklar gösterebilmektedir. Enstrümanı çalmayı zorlaştıran en önemli etkenlerden biri de hız ve ritim çalışmalarıdır. Klasik gitar kursuna giderek kendini geliştirmek isteyen bir müzisyen daha sonraki süreçlerde solo ya da ritim gitarist olabilmektedir.

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Uğur Akyol Müzik Merkezi

Gitar Kursu İçin Yorum Yapın
Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.

Fiyat Tablosu

Kişi Sayısı Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
2 Kişi 1 Ay (4 Saat) 1 x 250 TL 1 x 200 TL Kazancınız: 50 TL 2 kişilik yarı özel ders
1 Kişi 1 Ay (4 Saat) 1 x 400 TL 1 x 300 TL Kazancınız: 100 TL özel ders
1 Kişi 12 Ay (48 Saat) 12 x 400 TL 12 x 250 TL Kazancınız: 1800 TL özel ders

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 13:00 - 21:00
Salı 13:00 - 21:00
Çarşamba 13:00 - 21:00
Perşembe 13:00 - 21:00
Cuma 13:00 - 21:00
Hafta Sonu
Cumartesi 13:00 - 22:00
Pazar 13:00 - 22:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz yorum bulunmamaktadır...

Uğur Akyol Müzik Merkezi

Gitar Kursu İçin Yorum Yapın
Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.

İstanbul Bahçelievler Şirinevler

Adnan kahveci bulv. hayat apt. no:224 kat:5 daire:14 Şirinevler Metrobüs Durağı Karşısı

Toplu taşımaya yakın
Şirinevler Metrobüs Durağı 100 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul