İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder
Fiyat tablosuna göz at
%29 indirim 350 TL 250 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Müzik kursunda enstrümanı çalmayı öğrenmede öğrencinin haftanın birkaç saatini ayırarak alıştırma yapması da önem taşımaktadır. Bu alıştırmalar el becerilerinin ve nota bilgisinin geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. Yetişkinlerde ve çocuklarda müzik aleti çalmayı öğrenme kavramı farklılıklar gösterebilmektedir. Bu farklılıkların belirlenmesinde en önemli faktör kişisel kabiliyetler ve çalışma disiplinidir.
Kursun amacı, size enstrümanı temel düzeyde öğretebilmek ve nota bilgisinin oluşturulmasına katkı sağlamaktır. Eğitimin ardından yapacağınız alıştırmalar enstrümanı profesyonel düzeyde çalabilmenize yardımcı olacaktır. Yay çalışması, tutuş tekniği, nota bilgisi, dize ve gamlar, sol el çalışmaları, enstrüman tanıtımı ve eser çalışmaları kurs kapsamında verilen eğitimler arasında yer almaktadır. Eğitim sürecinin bitimiyle birlikte nota bilgisi sayesinde müzisyen parçalarını çalabilmektedir.
Keman çalmak için belirli bir yaş seviyesinin üzerinde olan herkes kurslarda eğitim görebilmektedir. Keman kursunda enstrümana sahip olmak gereklidir. Keman seçiminde müzisyenlerden yardım alabilir veya kurs eğitmenlerinizin başlangıç sürecinde sizler için belirlediği enstrüman modeline sahip olabilirsiniz. Keman yaylı ve perdesiz bir enstrüman olması nedeniyle kurs sürecini zorunlu kılabilmektedir.
Arşe adı verilen yayı ile çalınan, violin grubundan bir çalgı olan keman orkestraların ve müzisyenlerin en çok tercih ettiği enstrümanlar arasında yer almaktadır. Güçlü sesi, perdesiz olma özelliği ve insan sesine yakınlığı ile bilinen kemanı çalabilmek uzun süreli emek isteyen bir süreci kapsamaktadır. Müzik aletini öğrenmek isteyen müzisyenin satın alacağı enstrüman seçimi de çalma azmini tetikleyen önemli bir unsurdur.
7-8 yaşında başlanabilen bu eğitim sürecinin belirli bir sınırı bulunmamaktadır. Birey enstrümanı çalmak istiyorsa 40 veya 50 yaşında da keman kursuna gidebilmektedir. Küçük yaşlardaki çocuklara verilen ilk eğitim tutuş tekniği ve nota bilgisidir. 1 senelik eğitimin ardından müzisyen önüne konulmuş olan müzik parçasını icra edecek seviyeye ulaşabilmektedir. Günün en az 1 saatini yay tekniklerine ve parmak egzersizlerine ayıran kişiler enstrümana alışmaya başlamaktadır.

KEMAN

Birebir özel ders olarak haftada bir gün bir saat şeklinde yapılmaktadır.müsaitlik durumunuza göre kurs gün ve saatinizi siz belirlersiniz

 

Keman; geniş kısmı çene altına yerleştirilerek yayla çalınan telli çalgıdır.

Ağaç kasnakla birbirine tutturulmuş, hafifçe bombeli, iki düz tahtadan yapılmış bir kutu biçimindedir. Üst kapakta f harfi biçiminde iki yarık bulunur. Sapı boyunca uzanan dört teli koyun ve keçi bağırsağından bunlara sürtülerek ses çıkarmayı sağlayan yay telleri ise at bağırsağından yapılır. İlk kez Hindistan’da yapıldı. Arabistan ve İran aracılığıyla da Avrupa’ya geçti ve bugünkü biçimini 16. yüzyılda Avrupa’da aldı. 18 yüzyılda yetişen keman yapım ustalarının kemanları günümüzde de büyük değer taşır. Stradivarius, Amati ve Guarnerius’un yaptıkları kemanlar bunlar arasındadır.

Fiyat Tablosu

Kişi Sayısı Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Kişi 1 Ay (4 Saat) 1 x 350 TL 1 x 250 TL Kazancınız: 100 TL özel ders
2 Kişi 1 Ay (4 Saat) 1 x 700 TL 1 x 400 TL Kazancınız: 300 TL 2 kişilik grup ders
1 Kişi 12 Ay (48 Saat) 12 x 350 TL 12 x 250 TL Kazancınız: 1200 TL özel ders

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 13:00 - 22:00
Salı 13:00 - 22:00
Çarşamba 13:00 - 22:00
Perşembe 13:00 - 22:00
Cuma 13:00 - 22:00
Hafta Sonu
Cumartesi 13:00 - 22:00
Pazar 13:00 - 22:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

İstanbul Bahçelievler Şirinevler

Adnan kahveci bulv. hayat apt. no:224 kat:5 daire:14 Şirinevler Metrobüs Durağı Karşısı

Toplu taşımaya yakın
Şirinevler Metrobüs Durağı 100 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul