İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder
Fiyat tablosuna göz at
%25 indirim 400 TL 300 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tuşlarına basıldığında çıkardığı farklı seslerden dolayı piyano çocuklar için büyülü bir dünya. Özellikle herşeyi merak eden, keşfetmeye meraklı çocuklar için fazlasıyla gizemli ve eğlenceli. Dakikalarca hatta saatlerce başından ayrılmadan vakit geçirebilecekleri bir enstrüman. Elbette ki pek çok çocuk bunu sanat uğruna ya da bilinçli olarak yapmıyor. Fakat araştırmalar, piyano çalmanın çocukların gelişiminde büyük bir önem taşıdıgını göteriyor.
Okul öncesi çocuklara piyano dersi aldırmak, çocukların zihinsel yapısını geliştiriyor. Piyano çalarken her iki ele komut verilmesi çocukların zihinsel gelişimlerine olumlu katkı sağlıyor. Piyano çalmak, çocuklarda matematik, geometri ve fen branşları başta olmak üzere pek çok alanda başarılarını arttırıyor. Ayrıca sorular karşısında farklı bakış açıları geliştirmesini sağlayarak, problem çözme becerilerini de geliştiriyor.
Piyano çalmaya her yaşta başlanabilir ancak profesyonel olarak ilgilenilecekse en uygun yaş 6-7 yaşlarıdır.
İstekli olan her çocuk piyano çalabilir ancak başarılı olması için çocukların piyano çalmayı gerçekten isteyip istemediği, disiplinli çalışıp çalışmadığı gibi konulara dikkat edilmelidir.
Piyano sadece özel ders ile öğrenilecek bir enstrümandır. Ders saatleri çocuğun karakterine,ilgisine ve ihtiyacına göre belirlenmelidir. Eğitim sürecinde öğrencinin istekli,disiplinli ve yetenekli olması kadar öğretmenin yeterli düzeyde ve ilgili olması öğrencinin başarılı olmasını artıran etkenlerdir.
Piyano eğitimi alanlar, hergün çalışmak için zaman ayırmalıdır. Bu süre gün içerisinde yaklaşık 1-2 saat olmalıdır. Ancak profesyonel olarak ilgileniliyorsa ya da daha iyi seviyelere gelmek isteniyorsa bu çalışma saatleri arttırılabilir.
Çocuklar piyano derslerine çok hevesli başlasalar da dersler ilerledikçe ve zorlaştıkça bu hevesleri azalabilir. Bu nedenle aileler bir süre piyano almadan bu süreci takip etmelidir. Ancak piyano eğitiminde ilerlemek isteyen çocukların piyano derslerinin yanısıra evde de uzun süre ve disiplinli çalışmaları gerekeceğinden aileler ev için üretilen konsol piyano alabilirler.
Piyano çalmanın belirli bir yaş aralığı yoktur, istediğiniz her yaşta bir kursa gidip eğitim alabilirsiniz. Çocuğunuzu piyano kursuna yollamak ve ilerde konservatuvarla ilgili alanlara yönlendirmek istiyorsanız erken davranmanız gerekecektir. 6 ya da 7 yaş aralığında başlaması gereken eğitim süreciyle çocuğunuzun sınavlarda başarılı olma oranını arttırabilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzun eklemleri gelişecek ve kurs sürecine uygun hale gelecektir.
Piyano, geçmişten günümüze gelen en eski enstrümanlardan biridir. Bu alanda kendini kanıtlamış her piyanist enstrümanın zorluklarını ortadan kaldırabilmek için uzun süreli çalışma süreçlerine dahil olmuş, kendini geliştirecek eğitim metotlarıyla sık sık alıştırma yapmıştır. Piyanonun geniş ses aralığı, hız ve teknik birikim gerektiren eğitim süreçleri enstrümanın zorluklarını ön plana çıkarmıştır. Piyano kursunda alacağınız eğitimle yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz.
Piyano çalmak için öncelikli olarak piyano kursuna gidilmelidir. Piyano çalarken ellerin teknik becerisinin oluşmasıyla birlikte beyin yapısında da gelişmeler meydana gelebilmektedir. Çalınan parçaya göre sağ ya da sol elin hangi notayı çalacağını algılaması ve parmakların hızlanmasıyla bu süreç devamlılığını sürdürmektedir.
Piyano için başlangıç aşamasından uzmanlaşma sürecine kadar ne kadar çok çalışırsanız o kadar çabuk kendinizi geliştirme olanağına sahip olursunuz. Kısacası günde 1-2 saat çalışmak da sizin için yeterli olacaktır fakat bu işi profesyonel anlamda yapmak istiyorsanız, bu zaman dilimini en az 3-4 saate çıkarmamız gerekir.
Öncelikle piyano kursu alacak olan kişi çocuğunuz ise karar vermekte acele etmenize gerek yok. En başlarda bir piyano yerine org ya da elektronik piyano alabilirsiniz. Bu hem çocuğunuzun gerçekten çalgıyı çalmaya devam edip etmeyi istemediğini anlama sürecini geçirmenize yarar, hem de kursa ya da herhangi bir yere götürmek istemesi durumunda taşınabilirliği açısından daha uygun olur.

Piyano Eğitimi

Birebir özel ders olarak haftada bir gün bir saat şeklinde yapılmaktadır.müsaitlik durumunuza göre kurs gün ve saatinizi siz belirlersiniz.

Klâvyeli, telli, ağır ve büyük çalgı. Standart bir piyanoda, 52 beyaz tuş ve 36 siyah tuş olmak üzere, toplam 88 tuş vardır. Tuşların en ucunda bir tablaya bağlı olan çekiçler tellere vurarak tellerde titreşim yaratır. Tellerin titreşimi üzerine gerili olan eşik aracılığıyla ses tablasına iletilir. Ses tablası sesi büyütür. Eskiden deriyle kaplanan çekiçler artık keçeyle kaplanmaktadır. Çoğu piyanoda bulunan susturucu pedal ya da ses uzatıcı pedal olarak adlandırılan pedal, bütün keçe ses kısıcılarını kaldırır ve tellerin serbest titreşmesini olanak tanır. İlk piyanonun yapıldığı 18. yüzyıl başlarından günümüze kadar geçen zaman içinde değişerek gelişen piyanonun, sokak piyanosu, masa piyanosu, otomatik piyano, konsol piyano gibi çeşitleri vardır.

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1 Ay (4 Saat) 1 x 400 TL 1 x 300 TL Kazancınız: 100 TL
6 Ay (24 Saat) 6 x 400 TL 6 x 250 TL Kazancınız: 900 TL
12 Ay (48 Saat) 12 x 400 TL 12 x 250 TL Kazancınız: 1800 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 13:00 - 22:00
Salı 13:00 - 22:00
Çarşamba 13:00 - 22:00
Perşembe 13:00 - 22:00
Cuma 13:00 - 22:00
Hafta Sonu
Cumartesi 13:00 - 22:00
Pazar 13:00 - 22:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Uğur Akyol Müzik Merkezi

Piyano Kursu İçin Yorum Yapın
Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.

İstanbul Bahçelievler Şirinevler

Adnan kahveci bulv. hayat apt. no:224 kat:5 daire:14 Şirinevler Metrobüs Durağı Karşısı

Toplu taşımaya yakın
Şirinevler Metrobüs Durağı 100 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2019

Bana Kurs Bul