Evinizdeki Malzemeleri Sanat Eserine Dönüştürün

3435 kişi okudu 18 Ağustos 2016
Bir parça kumaş, biraz kağıt, birkaç kavanoz, bir avuç çivi. İşte bunların hepsi evinizde sanat eserine dönüşmeyi bekleyen malzemeler. Nasıl mı? Biraz hayal gücü, hafiften el marifeti ve ayıracağınız birkaç saatiniz varsa gelin parmaklarınızın ucundan çıkacak sanat eserleri yaratalım.

Kağıtları sanata dönüştürmenin eğlenceli yolu quilling. El işi meraklıları arasında hızla popülerleşen quilling kurslarında siz de kağıtları katlayarak birbirinden güzel tablolar, takılar ve dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Kağıt ve yapıştırıcı dışında ihtiyaç duyduğunuz tek şey biraz yaratıcılık.
 
quilling kursu

Origamiyi artık duymayan kalmadı. Evinizde az miktarda kağıdınız varsa geleneksel Japon kağıt katlama sanatını hayata geçirmek için hiçbir engeliniz yok. İster kullanmadığınız defter yaprakları, ister eski gazete sayfaları isterseniz de renkli kağıtlar kullanabilirsiniz. Kağıtları elinize alın ve dilediğiniz figürleri ortaya çıkarın. 'Nasıl yapacağımı bilmiyorum' diyorsanız origami kursu sayfamızdaki videolara göz atın.
 
origami kursu
origami kursu
Mutfaktaki cam kavanozlar sürekli birikiyor ve siz  atmaya kıyamıyorsanız, onları şahane dekoratif ürünlere çevirebilirsiniz. 
Boş şişe ve kavanozları birkaç renkli boya ve biraz ip yardımıyla süsleyeyebilir; salonunuzda, balkonunuzda ya da bahçenizde  kullanabileceğiniz şık vazolar yapabilirsiniz.
 
hobi kurslarıBir adet tığ ve renkli birkaç yumak ipiniz varsa birbirinden eğlenceli objeler yaratabilirsiniz. Amigurumi adı verilen bu bebekleri sevdiklerinize armağan edebilir ya da bu sevimli oyuncaklarla çocuklarınıza eğlenceli oyun arkadaşları hazırlayabilirsiniz.

 
hobi kursları
hobi kursları
Bir ahşap zemin üzerine dilediğiniz şekli çizin, çizimin hatlarını ortaya çıkarmak için üzerine çiviler çakın. Son aşamada elinizde bulunan ipi çivilere gelişigüzel sarın. Birbirinden güzel duvar ve masa panolarınız hazır. Yaptığınız bu şaheserin adını merak ettiyseniz hemen söyleyelim; string art
 
el sanatları kursu
Görsel Kaynak: giphy.com

Bu makale tarafından yazılmıştır.

Popüler Yazılar
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul