Sonbaharda Yapabileceğiniz 5 Şey

4510 kişi okudu 30 Eylül 2015
Yazlıkların kapısına kilit vurmadan, kış hazırlıkları ve okul telaşı başlamadan yazın sona erdiğine hiçbirimiz ikna olmuyoruz. Artık, okullar açıldığına, vitrinlere sonbahar renkleri hakim olduğuna ve hatta Eylül ayını bile geride bıraktığımıza göre biz de gönül rahatlığıyla sonbahara merhaba diyebiliriz. Aranızda sonbaharı sevmeyen, tatil bittiği için üzülen ya da hafta sonları eve tıkılıp kalacağız diye düşünenler olduğunu biliyoruz ama yaz sona erdi diye; hiçbirimiz eve tıkılıp kalacak değiliz. Çünkü sonbahar bu mevsimin tadını çıkarmamız için olanca güzelliğiyle bizi bekliyor. O yüzden yazın gidişine üzülmek yerine siz de sonbaharın keyfini sürmeye ne dersiniz?

Deniz, kum, plaj üçlemesine bir süre ara verip yeni hobiler keşfetmeye var mısınız? Cevabınız 'evet' ise; sonbaharda yapılabilecek pek çok aktivitenin arasından kendinize en uygun olanı seçmeye hazır olun!
 

1. Doğanın renklerini keşfet

Birçoğumuzun fotoğraf çekmeyi sevdiği ve sosyal medya hesaplarında paylaşmayı sevdiği bir gerçek. Hele bir de bu paylaşımlarımızın beğeni sayısı yüksekse değmeyin keyfimize. Soğuk havanın kendini iyice hissettirdiği bu günlerde sayfalarımızı uzunca bir süre sonbahar temalı fotoğrafların süsleyeceği de ortada. Ne yalan söyleyelim bu mevsimde doğanın büründüğü o muhteşem renkler, sonbaharı seven sevmeyen herkes için cezbedici. Siz de doğanın bu büyüleyici güzelliklerini kayıt altına almak için; ister hobi olarak isterseniz de profesyonel olarak fotoğraf çekmeyi öğrenmek istemez misiniz? Üstelik etrafı fotoğraflarken, anın tadını çıkarabilir ve doğanın eşsiz renklerini bir de fotoğraf makinesinin vizöründen keşfedebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey fotoğrafçılık kursu sayfamızı incelemek.
 

2.Müziğin ritmine kulak ver


Ne olmuş yani havalar biraz serinlediyse! Hemen battaniyelere sarınıp, evde televizyon karşısında uyuklamayı hayal etmeyin. Biraz canlanın ve içinizdeki müzisyeni ortaya çıkarın.'Sesim güzel değil ki!', 'Bende yetenek ne arar?' gibi bahaneleri bir kenara bırakıp kendinizi müziğin ritmine kaptırmaya hazır olun. Nasıl mı? Tabi ki bendir kursuna katılarak. Etnik müziklere ilgi duyuyor, ezgilerin ardında saklanan anlamları siz de merak ediyorsanız geç kalmadan en yakınızdaki  bendir kursunun yerini öğrenerek işe başlayabilirsiniz.
 
 

3. İçindeki çocuğu dansa kaldır

'Ben içimdeki müzisyeni değil dans eden çocuğu ortaya çıkarmak istiyorum' diyorsanız sizin için önerimiz; Merenge! Öğrenilmesi oldukça kolay olan bu dansın savaşta vurulan bir askerin hareketlerini temsil ettiği söylenir. Bir başka söylentiye göre ise; zincirlenmiş kölelerin hareket etme isteklerini anlatır. Gerçek hikayesinin ne olduğu tam olarak bilinmesede dans etmeyi sevenlerin kıvrak hareketleri ve eğlenceli figürlerinden dolayı  merengeden oldukça keyif alacağı ortada. Siz de eğlenceli ve farklı bir hobi arıyorsanız merenge dansını öğrenerek içinizdeki çocuğu harekete geçirebilirsiniz.

4. Kalemin kağıtla dansını seyret

İçimizdeki çocuk demişken öğrencilik yıllarımızı anmadan olmaz! İlkokul sıralarında öğretmeni tarafınan güzel yazı yazmaya zorlanmayan öğrenci yoktur sanıyoruz. Siz güzel yazı dersini sevenlerden mi yoksa ders bitsin diye dakikaları sayanlardan mıydınız, bilmiyoruz. Ama öğrencilik günlerini özleyenlerdenseniz, o günleri yad etmek için kaligrafi kursu biçilmiş kaftan. Güzel yazı yazmanın başlı başına bir sanat olduğunu farkettiren kaligrafi ile bir yandan kağıt kalemle yeniden haşır neşir olup bir yandan sevdiklerinize kendi ellerinizle hoş bir armağan hazırlayabilirsiniz.
 
 

5.Çamura hayat ver

Sıradaki önerimiz sonbaharı mevsimin ruhuna uygun değerlendirmek isteyenler için. 'Benim için sonbahar; bir parça huzur' diyorsanız sizi sıcacık bir atölyeye davet ediyoruz; toprak kokusunu duyumsayacağınız, arkadaşlarınızla sohbet ederken zamanın nasıl aktığını farketmeyeceğiniz ve parmak uçlarınızdaki yeteneğe hayran olacağınız bir atölyeye.  'Nerede bu atölye?' diyorsanız cevap; seramik kursu sayfamızda. Sayfamızı inceleyip kendiniz için en uygun seramik kursuna karar verdikten sonra yapmanız gerekenler ise; önce kursa kayıt yaptırmak sonra da bir parça çamurun avcunuzun içinde nasıl sanat eserine dönüştüğünü izlemek.

 
 

Bu makale tarafından yazılmıştır.

Popüler Yazılar
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul