Yoga nedir?

Günümüzün en çok tercih edilen meditasyon yöntemlerinin başında gelen yoga, Hindistan kökenli bir yaşam felsefesi olarak tanımlanmaktadır. Yoganın amacı, kişiye huzur ve mutluluk verebilmek, stresten ve kötü enerjiden uzaklaşmasını sağlayabilmektir. 

Çoğu zaman dini bir inanış biçimi olarak tanımlanan yoga bu tanımdan uzaktır. Yoga, insanın kendisini ve evreni en derin duygularla tanıyarak iyiliğe ve sevgiye yönelmesidir.

Yoga kursu fiyatları

Yoga kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek yoga kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hamile yogası nedir?

Hamileler için dolaşım sistemini güçlendiren ve ağrıları, duruş bozukluklarını ortadan kaldıran hamile yogası karın kaslarının rahat çalışabilmesine olanak tanımaktadır. Doğum anında yaşanan stresi minimal seviyeye indiren bu yoga anne adayının kendini rahat bırakabilmesi için son yıllarda sıklıkla tercih edilen bir doğum öncesi meditasyon yöntemi haline gelmiştir.

Yoga kursunda neler öğrenebilirim?

Başlangıç sürecinde yoganın temel tekniklerini öğreneceğiniz bu kursta eğitmeninizin komutuna göre daha ileri seviyelere geçebileceksiniz. Yoga kursuna terapi amaçlı gelen tüm kursiyerler kısa sürede kendilerini geliştirebilecekleri gibi şifalı yoga, Yin yoga, nefes çalışmaları, güç egzersizleri gibi teknikler de öğrenebilecektir. 

Yoga kursunda öğrenecekleriniz geleneksel yoga teknikleriyle de pekiştirilecektir. Eğitimler, 3-7 yaş arası çocuklar için de çalışma programları içermektedir.