Bölgesel zayıflama nedir?

Vücuttaki yağ fazlalıklarını engelleyebilmek için kullanılan zayıflama yöntemine bölgesel zayıflama denir. Bölgesel zayıflama genellikle bel, basen, göbek gibi yağ oluşumuna müsait bölgeler için tercih edilen bir yöntemdir.

Bölgesel zayıflama kursu fiyatları

Bölgesel zayıflama kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek bölgesel zayıflama kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir?

Bölgesel zayıflamada kullanılan pek çok teknolojik cihaz bulunmaktadır. Her cihazın kullanılma amacı birbirinden farklı olmakla birlikte zayıflama sürecine katkısı da çeşitlidir. Bölgesel zayıflamada başlıca mezoterapi, lipoliz, kavitasyon ve radyo frekans gibi yöntemler tercih edilmektedir. 

Ultrashape adı verilen cihazla yağları parçalama, derialtı yağ dokularını ortadan kaldırma ve yağlı dokuyu sıvılaştırma süreci gerçekleştirilmektedir.

Bölgesel zayıflama en çok hangi bölgelere uygulanır?

Bölgesel zayıflamanın en çok tercih edildiği bölgeler arasında göbek, bel, karın, kalça yer almaktadır. Kol ve bacak gibi bölgeler için de uygulanan bu yöntem herhangi bir zayıflama yöntemi ile karıştırılmamalıdır.

Aynı zamanda, bölgesel zayıflama programına dahil olarak diyetisyenlerin önerdiği gıdaların dışına çıkmak, kaybedilen yağların geri kazanılmasına neden olacaktır.

Bölgesel zayıflama kursuna kimler katılabilir?

Bölgesel zayıflama kursuna bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir. Özellikle radyo frekans ve kavitasyon gibi zayıflama yöntemleri en kısa sürede öğrenebileceğiniz kurs, iş yaşamınıza yönelik iyi bir kariyer başlangıcı haline de gelecektir.