Tai Chi nedir?

Adından da anlaşacağı üzere, Çin kökenli meditasyon çeşitlerinden Tai Chi, vücut sisteminin güçlenmesi için tercih edilen bir rahatlama yöntemidir. Uzmanların gözünde Tai Chi’yi çalışmak, doğayı çalışmak olarak tanımlanmaktadır. 

Ruhu dinginleştiren, zihni karmaşık düşüncelerden arındıran ve vücut rahatsızlıklarını ortadan kaldıran Tai Chi tüm vücut fonksiyonlarının aktif bir biçimde çalışmasına olanak tanır. Tai Chi’nin 5 farklı temel stili bulunmaktadır. Bu stiller Yang, Wu, Çen, Sun ve Wu/Hao olarak kabul edilmiştir.

Tai chi kursu fiyatları

Tai chi kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek tai chi kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tai Chi kursunda neler öğreneceğim?

Tai Chi kursunda başta temel Tai Chi teknikleri, dönüşler ve Yang stilleri öğretilmektedir. Tai Chi ile hareket etme, rotasyon eksenleri, hareket yörüngeleri, dengede durma, gevşeme ve doğru nefes alma gibi eğitimlerin de yer aldığı bu kursta kapsamlı bir eğitim verilmektedir. Tai Chi’yi bir yaşam stili haline dönüştüreceğiniz bu kurs ile çevrenize duyarlı, güçlü ve dengeli bir birey olabileceksiniz.

Tai Chi’nin faydaları nelerdir?

Tai Chi yapan kişilerde gözlemlenen temel davranış biçimlerinden biri çakralarının açılması sonucu çevresinde olup bitene karşı duyarlı oluşlarıdır. 

Vücut iskeletini değiştiren, kilo vermenize ve güçlenmesine olanak tanıyan bu sistem sizi iyi bir dövüşçü yapabileceği gibi, sinir sisteminizin rahat çalışmasına da zemin hazırlıyor.