Pilates kursu nasıl seçilmeli?

Pilates kursuna katılacak kursiyerler için farklı sınıflarda eğitim görebilme olanakları bulunmaktadır. Yeni başlayanlar için pilates kursu, orta düzey pilates kursu ve ileri seviye pilates kursu bu sınıflardan bazılarıdır. Günümüzde hamile kadınlar için de pilates eğitimi verilmektedir.

Dersler tercihe göre teke tek olarak veya küçük gruplar için gerçekleştirilmektedir. Bazı firmalar da iş yerlerindeki çalışanlar için pilates eğitimi veren uzman hocalarla iletişime geçebilmektedir.

Pilates kursuna gelmeden önce…

Pilates kursuna katılmadan önce kıyafetlerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu, kimi zaman vücudunuzu saran ve hareketlerinizi engellemeyen bir tayt olabileceği gibi, kimi zaman eşofman altı da olabilmektedir. Kıyafetlerinizin yanı sıra yanınıza bir havlu almanız da gerekebilmektedir.

Pilates kursunun vücuduma kazandırdıkları nelerdir?

Pilates kursu vücudun kas sistemini güçlendirerek ileri yaşlarda meydana gelebilecek kemik erimesi, sakatlıklar ve fıtık problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Özellikle stres ve kaygı gibi ruhsal sıkıntıları ortadan kaldırması nedeniyle de tercih edilen patates vücudun mutluluk hormonu salgılamasına imkan tanır. 

Günümüzde iş yaşamıyla birlikte gelen dengesiz vücut problemlerini kısa sürede tedavisi eden pilates metabolizmanın hızlı çalışmasına olanak tanıyarak yaşlanma sürecinde kemik ağrılarınızı minimum seviyeye indirmektedir.

Pilates kursu fiyatları

Pilates kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek pilates kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Pilatesin 6 temel kuralı nedir?

Pilatesi doğru bir teknikle yapabilmek için 6 farklı prensibi göz önüne almak gereklidir. Bu prensipler konsantrasyon, merkezleme, kesinlik, hareketin akıcılığı, kontrol etme ve nefes olarak bilinmektedir. Bu kurallara uyarak, eğitmeniniz eşliğinde siz de pilates yapabilirsiniz.

Pilates kursu kilo vermeme yardımcı olur mu?

Pilates kursu ile vücudunuzun kas sistemi güçlenir. Bunun yanı sıra fazla yağların yakılma süreci de hızlanarak istediğiniz vücut ölçülerine ulaşma olanağınız artar. Pilates kursu kilo vermenize yardımcı olmanızın yanı sıra omurgası güçlü bireyler yetiştirir. Aynı zamanda pilatesin kasların uzamasına yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Pilates kursuna kimler katılabilir?

Pilates kursuna herkes katılabilir. Vücudunda rahatsızlıkları bulunan bir kişi, iyi bir eğitmen eşliğinde pilates yaparak bu vücut problemlerini minimum seviyeye indirebilmektedir.