Reiki nedir?

Reiki, Rei ve Ki sözcüklerinin birleşiminden oluşan bir kişisel gelişim yöntemidir. Rei’nin ‘’evrenselliği’’ Ki’nin ‘’yaşam enerjisi’’ anlamıyla bütünleşerek Reiki kelimesini oluşturmuştur. 

Evrensel yaşam enerjisi reiki, her insanın doğumundan itibaren içerisinde var olan enerjiyi açığa çıkarma yöntemlerinden biri olarak da tanımlanabilmektedir. 

Reiki tekniği ilk olarak Japon Budist, Dr. Mikao Usui tarafından uygulanmıştır. Ellerinizi kullanarak en yakınınızdaki kişiden en uzaktaki insanlara kadar herkese şifa verebileceğiniz bir yöntem olan reiki özel yeteneklerle gerçekleştirilen bir şifa yöntemi değil, bu alanda eğitim alan herkesin uygulayabileceği bir tekniktir. 

Günümüzde reikiye yönelik karşılaşılan en büyük problemlerden biri bu tekniğin bir dini öğreti ya da tıbbi bir şifa formülü biçiminde adlandırılmasıdır. Reiki’de tercih edilen tekniklerin amacı yalnızca çakralarınızın açılmasını sağlamak ve tüm yaşamınızı negatif düşüncelerden arındırarak pozitivize etmekle görevlidir.

Reiki kursu fiyatları

Reiki kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek reiki kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Reiki kursunda neler öğreneceğim?

Reikinin teknik ve uygulamalı tüm aşamalarına dahil olabileceğiniz kurslarda başlangıç aşamasından uzmanlaşma düzeyine kadar kapsamlı bir eğitim sürecinden söz edilmektedir.

Seminerler ile pekiştirilen bu süreçte reikinin tarihçesi, çakra ve aura, üstat sembolleri, imajinasyon, uygulamalı reiki alıştırmaları gibi kapsamlı çalışma programları ile bu güvenilir ve sağlıklı kişisel gelişim metodunu yaşamınızın her alanında tercih edebileceğiniz bir öğretiye dönüştürebileceksiniz.

Reiki kursunda öğreneceğiniz pratik ve teorik eğitimler ve edineceğiniz deneyimlerin sonunda başarınızı sertifika alarak profesyonel düzeye taşıma olanağına da sahipsiniz.

Reiki kursuna kimler katılabilir?

Reiki kursuna katılmak için belirtilen özel bir etmen bulunmamaktadır. Her yaştan katılım, yaşı, sağlık durumu, dini, dili, beden ölçüsü fark etmeksizin reiki kursunun olanaklarından faydalanabilmektedir.

Reikinin amacı insanlara mutluluk vermek, özgüveni arttırmak, düşünceleri negatif etmenlerden uzaklaştırmak ve yaşam kalitesini arttırmaktadır. Bu amaçla kurslara katılan herkes reikinin sağladığı olanaklardan faydalanabileceği gibi ruhsal gelişim hızını da maksimum düzeye ulaştırabilmektedir.