Reformer pilates nedir?

Joseph Pilates tarafından, yaralı askerleri tedavi etmek amacıyla geliştirilen, günümüzde ise ağırlıklı olarak sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği, aletlerle yapılan egzersizlerdir. Reformer adı verilen pilates aleti; yay, bant ve makara sistemiyle çalışan, kişinin kendi ağırlığı göz önünde bulundurularak tüm vücudunu çalıştırmaya yarayan bir egzersiz aracıdır.

Reformer pilates kursu fiyatları

Reformer pilates kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek reformer pilates kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Reformer pilatesin matwork pilatesten farkı nedir?

Reformer pilates, matwork pilates ile aynı ilkelere dayanır. Fakat reformer pilatesin en önemli farkı, bu spor için özel tasarlanmış aletlerle kas gruplarınızı çalıştırmasıdır. Szin vücut ağırlığınıza göre ayarlanan ve direncinizi artıran reformer pilates, matwork pilates gibi vücut sisteminizi bir bütün halinde ele alarak, tüm kas gruplarınızı çalıştırır.

Reformer pilates yaparak matwork pilateste olduğu gibi kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsanız, eğitmeninizin kontrolündeki derslere düzenli katılmalı, istikrarlı ve kararlı olmalısınız.

Reformer pilates, mat üzerinde yapılan pilatese göre vücudunuzu biraz daha fazla zorlayacağından matwork pilatesten daha  hızlı sonuç almanız mümkündür.

Reformer pilatesin faydaları nelerdir?

  • Dinç bir görünüm kazandırır,
  • Vücut esnekleğini kazandırır ve direncinizi artırır,
  • Kilo vermenize yardımcı olur,
  • Kas ağrılarınızı azaltır,
  • Kemik erimesi riskini azaltır,
  • Stres, gerginlik, depresyon gibi psikolojik sorunları azaltır.