Refleksoloji kursu fiyatları

Refleksoloji kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek refleksoloji kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Refleksoloji nedir?

Refleksoloji; vücudun belirli bölgelerinde toplanan enerjiyi, el ve ayak bölgelerine yapılan özel masaj teknikleri ile dağıtarak uygulanan alernatif bir tıp uygulamasıdır. Kombin bir uygulama alanı olarak bilinen bu refleksoloji aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü ve bir çok Uluslararası Örgütün tanıdığı, geçerliliğini kabul de ettiği bir tamamlayıcı tıp uygulamasıdır.

Refleksoloji; uykusuzluk, stres, baş ağrısı gibi psikolojik rahatsızlıkların yanısıra sırt ve bel ağrısı, hazımsızlık, astım ve romatizma gibi hastalıkların tedavisinde destekleyici bir tedavi metodu  olarak uygulanmaktadır.

Refleksoloji kursunun içeriği nedir?

Refleksolojide terapisinde verilen eğitimler el ve ayak tabanı yüzeyi, Akupunktur noktaları ile özel tekniklerle uygulama yapılabilecek çalışmalardır. Refleksoloji ile ilgili teorik eğitimlerin de verildiği kurs süresince uygulamanın kullanım alanları, Doğu ve Batı refleksoloji gibi pratiğe çalışmalar gerçekleştirilmektedir.