Ahşap boyama nasıl bir sanat dalıdır? Ahşap boyama nasıl yapılır?

Ahşap boyama, ahşap eşyalar üzerine yapılan bir yenileme sanatı olarak tanımlanabilir. Kişisel zevklere uygun olarak yapılan bu boyama işlemi sırasında pek çok malzeme kullanılmaktadır. Başta tepsi, masa, vazo gibi eşyalar olmak üzere ahşaptan yapılan tüm ürünler üzerinde etkili olan bu sanat dalında pek çok teknik bulunmaktadır.

Ahşap boyama kursu fiyatları

Ahşap boyama kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek ahşap boyama kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Ahşap boyama teknikler nelerdir?

Ahşap boyama sanatında tercih edilen başlıca tekniklerden biri çatlatma tekniğidir. Decoupoge, varak, onestroke gibi diğer tekniklerle de hareketlendirilebilen ahşap eserler farklı tekniklerle de renklendirilebilmektedir.

Ahşap boyama malzemeleri nelerdir?

Başta ahşap bir obje olmak üzere, objeye uygun bir fırça, su bazlı boya, zımpara, su kabı, eski bir gazete veta peçete, macun malzemelerin başında gelmektedir. Kullanılacak tekniğe göre ahşap boyama malzemelerinde farklılıklar görülebilmektedir.