Tezhip nedir?

Arapça altınlamak anlamına gelen tezhip, kitap bezeme sanatı olarak tanımlanır. Ağırlıklı olarak bitki, insan ve hayvan tasvirleri barındıran tezhip sanatında boyalar, zermühre ve kalemfırça verilen aletler kullanılmaktadır. Bu sanat dalında pek çok eser stilize edilmiştir veya simetrik tasarım ürünleridir.

Tezhip kursu fiyatları

Tezhip kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek tezhip kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tezhip kursunda neler öğreneceğim?

Tezhip kursunda temel düzeyde tezhip sanatının inceliklerini öğrenebilecek, kendi tasarımlarınızı oluşturabileceksiniz.

Başlangıç sürecinde tezhip sanatının tarihini ve başlıca eserlerini öğrenme fırsatı yakalayacağınız bu kursta ilerleyen derslerde geleneksel desenler, pastoral motifler (bitki, ağaç, yaprak, çiçek) hayvan figürleri ve rumi motifler gibibu sanatın vazgeçilmez öğelerini de keşfetme olanağı elde edeceksiniz.

Tezhip kursuna kimler katılabilir?

Tezhip kursuna katılmak için belirlenen bir yaş kriteri bulunmamaktadır. Bu sanat dalına ilgi duyan herkes kursa katılabilir, kendi tasarımlarını sevdikleriyle paylaşabilir ve el becerilerinizi geliştirebilir.