Minyatür kursu fiyatları

Minyatür kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek minyatür kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Minyatür kursunda neler öğreneceğim?

Minyatür kursunda teorik ve uygulamalı eğitimler bir arada gerçekleştirilir. İlk derslerde minyatür sanatının tarihçesine, perspektif, oran ve orantı gibi çalışmalara yer verilmektedir. İlerleyen derslerde desen bilgisi, kompozisyonun tasarlanması, kullanılacak boyalar, kağıtlar ve malzemeler, figür çizimi, figürlü kompozisyonlar gibi eğitimlere öncelik tanınmaktadır. 

Doğaya özgü motiflere ağırlıklı olarak yer veren minyatür kursunda katılımcılar yeterli düzeye ulaşana kadar eğitimler devam etmektedir.

Minyatür kursunu tamamladığınızda...

Bu kursu tamamladığınızda sanatsal faaliyetlerinizi yürütebileceğiniz atölyelerde ve turizme yönelik eşyaların satışını gerçekleştiren işletmelerde çalışabilir, kendi serginizi açabilir ve çalışmalarınızı ev ortamında da sürdürebilirsiniz. Kursun amacı size mesleki yeterlilik kazandırabilmektir.

Minyatür sanatı hakkında

Doğu ve Batı medeniyetlerinde yaygınlaşan ve Osmanlı döneminde de tercih edilen minyatür sanatı, bir resim stilidir. Günümüzde yerini çağdaş minyatür sanatına bırakan bu eski gelenek minimal düzeyde işlenen küçük boyutlu resimler olarak tarif edilebilir. 

Boyama işlemi sırasında pek çok fırça kullanılır; detaylar için kullanılan kaleme tüykalem adı verilir. En eski minyatür eserlerine Mısır döneminde rastandığı bilinmektedir.