Dikiş kursunda neler öğrenebilirim?

Başlangıç sürecinde temel dikiş eğitimlerinin verildiği bu kursta kendinize en güzel kıyafetleri tasarlamayı öğrenecek, fazla kumaşlarınızı değerlendirebilecek, sevdiklerinize yepyeni elbiseler dikebileceksiniz. Dikiş makinasının temel parçaları, dikiş tipleri, teknikler, kalıp ve kesim ile ilgili genel bilgiler bu kursta öğreneceğiniz derslerden bazılarıdır.

Çocuk kıyafetleri, gömlekler, etekler, şort, pantolon ve hatta tayt dikebilmenin püf noktalarını da öğreneceğiniz bu kursta vaktinizi en iyi şekilde değerlendirebileceksiniz. Dilerseniz dikiş makineleri seçiminde eğitmenlerinizden de yardım alabilirsiniz.

Dikiş kursu fiyatları

Dikiş kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek dikiş kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Dikiş kursları ne kadar sürüyor?

Dikiş kurslarında verilen eğitimin süresi 2 ay ile 4 ay arasında değişmektedir. Size en uygun eğitim programının hazırlandığı dikiş kurslarına düzenli olarak katılarak eğitimin süresini hızlandırabilir, eğitmenlerinizin verdiği çalışmaları uygulayarak yepyeni kıyafetler tasarlayabilirsiniz!

Dikiş kursuna kimler katılabilir?

Dikiş kursuna katılmak için belirlenen herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. El yeteneklerini geliştirmek isteyen, kursta öğrendiklerini evde uygulayabileceği bir dikiş makinası olan, yeni bir hobi edinmeyi hedefleyen herkes dikiş kursuna katılabilmektedir. Bazı kurslarda kumaşlarınızı kendiniz getirmeniz gerekebilmektedir.

Dikiş kursu ile...

  • Dikiş dikmeyi nasıl öğrenebilirim?
  • Fermuar nasıl dikilir? Kalıp nasıl çıkarılır?
  • Elbise veya gömleğe cep dikme
  • Yaka dikme
  • Basit dikişin püf noktaları

gibi kapsamlı bir eğitim sürecine dahil olabilecek, sevdiklerinize istedikleri kıyafetleri kolaylıkla dikebileceksiniz. Tercihinize göre dikiş nakış sektöründe faaliyetlerini sürdüren herhangi bir firmanın veya dikiş evinin bünyesine de dahil olabilirsiniz.