Cam füzyon kursu fiyatları

Cam füzyon kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek cam füzyon kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Cam füzyon nedir?

Cam antik dönemlerden beri günlük kullanım eşyası ya da süs objesi olarak kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Sert ve kırılgan bir yapıya sahip olan cam farklı tekniklerle kullanılabilir hale getirilmektedir. Bu tekniklerden biri de füzyon tekniğidir. Cam füzyon, özel olarak üretilen camların soğukken istenilen formda kesilmesi, fırınlanması ve bu sayede parçaların birbirine yapışarak istenilen şekli oluşturmasıdır.

Cam füzyon yapımında kullanılan malzemeler nelerdir?

Cam füzyon sanatında, füzyon yapımına uygun saydam ve renkli cam plakalar, cam kesici aletler, renklendirmek için cam boyaları ve su bazlı medyum kullanılır. Ayrıca soğuk halde kesilen camları ısıtarak birbiriyle kaynaşmasını sağlamak amacıyla özel bir fırın kullanılmaktadır.

Cam füzyon sanatının özellikleri nelerdir?

Füzyon sanatı ile üretilen ürünler belirli düzeyde teknik bilgi ve el becerisi gerektirir. Bir kompozisyon oluşturak hazırlanan bu objelerin seri olarak üretilmesi neredeyse imkansızdır. Aynı sanatçının elinden aynı komposizyonla hazırlanan ürünler benzerlik gösterse de birebir aynısı olması çok zordur. Cam füzyon sanatını icra eden sanatçılar genellikle dekoratif amaçlı kullanılan bu ürünlere kendi tarzlarını rahatlıkla yansıtma şansına sahiptirler.