Polimer kil kursu fiyatları

Polimer kil kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek polimer kil kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Polimer kil hamuru (fimo hamuru) nedir?

Oyun hamurunu anımstan fimo hamuru plastik maddeden yapılan, fırında pişerek sertleşen, model amacıyla kullanılan bir hamur türüdür. Fimo hamuru, kolaylıkla farklı hamur renklerine karışabilmesi nedeniyle diğer killerden ayrılmaktadır. Tercihe göre zımparalanabilen ve yontulabilen bu hamurla elde edilen pek çok süs eşyası bulunmaktadır.

Fimo hamurunun ev fırınında pişme derecesi 130'dur. 30 dakika boyunca pişen hamur fırından çıkarıldıktan kısa süre sonra sertleşmektedir.

Polimer kil kursunda neler öğreneceğim?

Polimer kil kursunda öncelikli olarak polimer kilin ne olduğuna yönelik verilen teorik eğitim ilerleyen derslerde yerini polimer kil çeşitlerine bırakmaktadır. Bu bilgilendirici eğitim sürecinin ardından eğitmeninizle birlikte kendi tasarımlarınızı yapabileceksiniz. 

Elde edilen polimer kil örneğinin fırında nasıl pişirilmesi gerektiğini öğreneceğiniz bu kursta kille ilgili meydana gelebilecek tüm sorunlara yönelik verebilecek bir cevabınız olacaktır.

Polimer kil kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa katılmak için belirlenen bir yaş sınırı yoktur. Çocuklar, gençler, ebeveynler, kısacası polimer kil ile yepyeni tasarımlara imza atmak isteyen, eğlenceli vakit geçirmeyi hedefleyen herkes polimer kil kursuna katılabilmektedir.