​Ebru kursunda neler öğreneceğim?

Öncelikli olarak ebru sanatının tarihçesine yönelik teorik bir eğitimin verildiği bu kursta çalışmalar uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Geleneksel Türk ebru sanatı malzemelerinin tanıtılması, boya malzemeleri, ebru çeşitleri (Battal Ebru, Şal Ebru, Taraklı Ebru, Gelgit Ebru, Kılçıklı Ebru vb.) gibi eğitimlerin verildiği ebru kursunda çalışmalar basit seviyeden uzman düzeye kadar ilerleyebilmektedir.

Pek çok kursta 4 kur ile tamamlanan eğitimlerin sonunda katılımcıların istedikleri çeşitlilikte ebru yapabilme yeterliliğine sahip olacaktır.

Ebru kursu fiyatları

Ebru kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek ebru kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Ebru malzemeleri nelerdir?

Ebru sanatında kullanılan temel malzemeler kağıt, kitre, boyalar, fırça, biz, öd, tekne olarak bilinmektedir. Fırçalar yapılacak ebru çeşidine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ebru sanatının en önemli özelliği yapılacak ebrunun sadece bir defa yapılabiliyor olmasıdır.

Ebru kursuna kimler katılabilir?

Ebru kursuna katılmak için belirlenen herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmadığı gibi bu alanda yeni bir hobi edinmek isteyen herkes katılım gerçekleştirebilmektedir. Genellikle kadınların ilgi gösterdiği ebru kursuna vaktini değerlendirmek isteyen veya bu alanda ustalaşmayı hedefleyen herkes katılabilmektedir.

Ebru sanatı malzemeleri fiyatları ne kadardır?

Ebru sanatında kullanacağınız malzemelerin çeşitliliği fiyatı belirlemektedir. Ortalama ebru sanatı malzemeleri fiyatları 300 TL ile 400 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar, ilave edeceğiniz boya ve fırça sayısına göre de farklılık gösterebilmektedir.