Teraryum kursu fiyatları

Teraryum kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek teraryum kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Teraryum nedir?

Çakıl, kum, dekoratif taşlar, uzun ömürlü bitkiler  vb. malzemeler kullaılarak, genellikle cam kavanozların içinde hazırlanan bitki akvaryumlarıdır.  Teraryumların kullanım alanlarına ve hazırlanma  şekillerine göre farklı çeşitleri bulunur.  Sürüngen ve böcek türlerinin yaşamasına olanak veren hayvan teraryumları, dekoratif ya da hediyelik olarak kullanılan tabak teraryumları, kişisel teraryumlar ya da yosun teraryumları bunlardan birkaçıdır.

Teraryum kursuna neden katılmalıyım?

Teraryum kursu her şeyden önce katılımcıların keyifli vakit geçirebileceği, kendi beceri ve beğenilerini ortaya koyabileceği bir etkinliktir. Teraryum kursunda katılımcılara teraryum hakkında teknik bilgiler verildikten sonra  uygulamalı olarak teraryum yapılır. Herkes kendi seçtiği çiçeklerle ve teraryuma uygun objelerle dilediği teraryumu hazırlayabilir. Son yıllarda popülerliği artan teraryumlar hediyelik eşya ve dekoratif olarak kullanılabilir. Yeni bir hobi edinmek isteyen, bahçe  düzenlemesi, çiçek bakımı vb. konulara ilgi duyan ve  yaratıcılığını keşfetmek isteyenler için teraryum kursu oldukça iyi bir alternatiftir.