Maket kursunda neler öğrenebilirim?

Maketten gemi yapımı, iç mekan süslemeleri, dekor malzemeleri, çizim ve kesim teknikleri, tercih edilecek yapıştırıcı çeşitleri, boyama, şekillendirme, uçak ve ev maketleri gibi bu konuda uzmanlaşma fırsatı yakalayacağınız tüm teknikleri kurs kapsamında öğrenebileceksiniz.

Dış cephe kaplamaları, elektronik sistemi, dekupe, delme gibi kavramlar üzerinde de uzmanlaşabileceğiniz maket kursunda bir maket oluşturma sırasında kullanılan tüm malzemeleri tanıma fırsatı yakalayacaksınız.
 

Maket kursu fiyatları

Maket kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek maket kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Maket kursuna kimler katılabilir?

Ev hanımları, öğrenciler, emekliler, üniversitelerin ilgili bölümünde eğitim görenler (sahne sanatları vb.) kısacası hem hobi edinmek  isteyen hem de maket yapım tekniklerine meraklı olan herkes bu kursa katılabilmektedir.

Genellikle kursun başlangıç malzemeleri eğitim yerleri tarafından karşılanmaktadır. İlerleyen süreçlerde katılımcıların yapmak istedikleri makete göre malzeme çeşidi değişebilmektedir. Bu gibi durumlarda eğitmenlerin de tavsiyeleriyle maket malzemelerinin tutarını katılımcılar üstlenmektedir.

Maketler kaça ayrılır?

Maketler durağan ve hareketli maketler olmak üzere iki farklı gruba ayrılmaktadır. Hareketli maketler gemi, uçak, araba vb.olarak sıralandırılabilmektedir. Durağan maketler ev, kafe, iş yeri, park, dağ evi gibi yapım sürecinde en az hareketli maketler kadar zahmetli olan, pek çok malzemenin bir arada kullanımını gerektiren maket çeşitleridir.

Kurslarda verilen eğitim genellikle hareketli maketler üzerine olsa da bazı eğitim yerlerinde sizin istediğiniz modele göre de çalışmalar gerçekleştirilmektedir.