Satranç kursu fiyatları

Satranç kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek satranç kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Satranç kursu hakkında...

Satranç kursunda verilen eğitim çocuklar ve yetişkinler için farklı programlardan oluşmaktadır. Başlangıç, orta seviye ve ileri seviye olarak tanımlanan bu programlar öğrencilerin kendilerini geliştirme düzeyine göre hazırlanır. Satranç kursu planı, öğrencilere en uygun gün ve saat aralığı seçilerek belirlenir.

Satrançın faydaları nelerdir?

Satranç özellikle çocuklarda zeka gelişimini etkileyen önemli bir oyundur. Neden-sonuç ilişkisi kurabilme, ani karar verebilme, planlama, zamanı doğru yönetme gibi kavramları büyük ölçüde etkileyen satranç konsantrasyonu arttır. 

Kendine güven duygusunu pekiştiren bu oyun davranışa yönelik bozuklukları da ortadan kaldırır. Bireysel yetenekleri ön plana çıkarır

Satranç kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa çocuklar, yetişkinler, ebeveynler kısacası satrança meraklı olan, kendini geliştirmek isteyen veya satrançı öğrenmeyi hedefleyen herkes katılabilmektedir. Kurs için belirlenen herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.