Epilasyon kursunda neler öğretilir?

Epilasyon kursunda eğitimin temelleri iki kavram üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Epilasyon ve depilasyon olarak bilinen bu iki kavram salonun hazırlanması, hijyen, saç ve cilt analiz teknikleri, cilt ve yüz bakımı, kişisel hijyen ve hazırlık, lazer teknolojileri hakkında teknik ve uygulamalı eğitimler, lazer cihaz kullanımı ve bakımı, epilasyonu doğru uygulama teknikleri, müşterilerle doğru iletişim kurabilme, salonun yönetilmesi gibi eğitimleri de içeren epilasyon kursunu tamamlayan kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma alabilme fırsatı yakalamaktadır.

Epilasyon zararlı mı?

Epilasyon, doğru uygulamalar ve teorik bilgi birikimi, uygun cihaz kullanımı ve cilt derisi analizinden sonra vücuda hiçbir zarar vermemektedir. Yalnızca kıl köklerine yönelik gerçekleştirilen uygulamalar bezelerde oluşabilecek bir problem riskini ortadan kaldırmaktadır.

Bazı bölgelerde hassaslık nedeniyle kızarıklıklar görülebilmektedir. Ancak bu kızarıklıklar 2 ile 4 gün arasında değişen süreçlerde yok olmaktadır.

Epilasyon kursunu tamamladığımda hangi sertifikaları alacağım?

Kursu tamamlayan tüm katılımcılar başarı belgesi ve M.E.B onaylı sertifika alma fırsatı yakalayacaktır. Bazı kurslarda yurt dışında eğitim görmenizi sağlayan sertifikalar da verilmektedir. 


Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde kendi işletmenizi açabilmenizi sağlayan bu belgeler iş alanlarınızı genişletmesinin yanı sıra hayal ettiğiniz güzellik akademilerinde staj yapabilmenize veya eğitim programlarına dahil olabilmenize de zemin hazırlamaktadır.

Epilasyon kursu fiyatları

Epilasyon kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek epilasyon kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Epilasyon kursunu tamamladığımda nerelerde çalışabilirim?

Epilasyon, güzellik merkezlerinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. 


Kendilerini geliştirme düzeylerine bağlı olarak güzellik salonları, kuaför merkezleri, otel ve benzeri işletmeler, banyo tesisleri ve kaplıca merkezleri, SPA bakımı gerçekleştirilen kurum veya kuruluşlar epilasyon kursunu tamamlayan kursiyerlerin katılabileceği iş alanları arasında yer almaktadır. 

Bu kursu başarıyla tamamlamanız halinde kendi işletmelerinizi açabilecek seviyeye de gelmiş kabul edilmektesiniz.

Epilasyon kimlere uygulanabilir?

Epilasyon hamile olmayan, bronzlaşma sürecine dahil olmamış, güneş banyosunun üzerinden belirli bir süre geçmiş olan herkese uygulanabilmektedir. Epilasyon kursunda verilen eğitim doğru uygulama yöntemleri ve cilt tiplerine göre gerçekleştirilmektedir. 

Epilasyon ile vücudunda rahatsız olduğu bölgelere ait tüylenme problemini ortadan kaldırmak isteyen tüm erkek ve kadınlar bu sürece dahil edilmektedir. 12 yaşını aşan herkes epilasyon sürecine başlayabilmektedir.

Epilasyon kursuna kimler katılabilir?

Eğitimler epilasyon hakkında teknik ve uygulamalı bir sürece dahil olmak isteyen herkese verilmektedir. Epilasyon kursuna katılmak için belirlenen özel bir kriter bulunmamaktadır.