Makyaj kursunda neler öğreneceğim?

Makyaj kursunda öğreneceğiniz bilgiler başlangıç sürecinde teorik çalışmalardan, ilerleyen zamanlarda uygulamalı alıştırmalardan oluşmaktadır.

Makyajın tarihçesi, makyaj kozmetikleri, makyaj sırasında kullanılan malzemeler ve yüz anatomisi gibi dersleri kapsayan bu süreç gölgelendirme, porselen makyaj, gelin makyajı, gündüz ve gece makyajı, konsept günlere özgü makyajlar, iş hayatına yönelik bilgiler gibi uygulamalı eğitimleri de içermektedir.

Doğru makyaj teknikleri, makyaj malzemelerinin temizliği, kişisel hijyen, kaş ve kirpiğin şekillendirilmesi, salona gelen müşterilerin karşılanması ve uğurlanması gibi çalışma programlarıyla devam eden bu eğitim sürecinde birebir çalışmalar ve gruplara özgü alıştırmalar gerçekleştirilmektedir.

Makyaj kursunda klasik kalıplardan uzak makyaj tekniklerine (sahne makyajı, şov makyajı, klip makyajı vs.) yönelik eğitimler de verilmektedir.

Makyaj kursunu tamamladığımda nerede çalışabilirim?

Kursu tamamlayan katılımcılar kozmetik firmalarında, güzellik merkezlerinde ve kuaförlerde, fuarlarda, basın-yayın dünyasının makyaj ihtiyacını karşılayacak alanlarında (sinema, televizyon, dizi-film oyunculuğu, tiyatro salonu vb.) kozmetik ürünlerinin satışını gerçekleştiren stantlarda ve bu alanda eleman ihtiyacı bulunan tüm yerel ve özel kuruluşlarda çalışabilme olanağına sahiptir. 

Makyaj kursunu tamamlayan katılımcılar kendi işletmenlerini kurabildikleri gibi, stajyer olarak en iyi yerlerde eğitim görme fırsatı da yakalamaktadır.

Makyaj kursu fiyatları

Makyaj kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek makyaj kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Makyaj kursu eğitim programları

Makyaj kursunda sınıflar standart sayıda öğrenciye özgü olarak hazırlanmaktadır. Genellikle 4 ile 6 arasında öğrenci sayısı eğitmen veya eğitmenlerin katılımlarıyla birebir ders alabileceğiniz şekilde dizayn edilmektedir. 

Eğitimler haftanın iki veya üç gününde verilen ders programlarından oluşmaktadır. Makyaj kursu eğitimi 2 ile 3 saat arasında değişen eğitim süreçlerini kapsamaktadır. Dilerseniz size en uygun gün ve zaman aralığı da hazırlanabilmektedir.

Makyaj kursuna kimler katılabilir?

Makyaj kursuna katılmak için belirlenen özel bir kriter bulunmamaktadır. Makyaj eğitimi almak isteyen, bu alanda kariyer hedefleri bulunan veya makyaj konusunda eksiklerini gidermeyi amaç edinen herkes kurs fırsatlarından faydalanabilmektedir. Makyaj kursuna katılım sürecinde ihtiyaç duyulan özel bir makyaj malzemesi de bulunmamaktadır.