Estetisyenlik kursunun içeriği nedir?

Bu kursta verilen eğitim 5 ile 10 bölüm arasında değişmektedir. Başlangıç sürecinde anatomi derslerinin yer aldığı estetisyenlik kursunda eğitimler teorik bilgilerden, pratik çalışmalardan ve uygulamalı alıştırmalardan oluşmaktadır. 

Estetiyenliğe yönelik cihazların tanıtıldığı, zayıflama, kozmotoloji, makyaj, kalıcı makyaj uygulamaları, protez tırnak, epilasyon, terapi gibi eğitimleri de kapsayan bu kursta selülitler, anatomi dersleri, kaş boyama, lifting gibi dersler de yer almaktadır. 

Eğitim konuları estetisyenlik mesleğinin tanımına ve satışa yönelik çalışmalara yönelik olarak da gerçekleştirilmektedir. Bazı estetisyenlik kurslarında işletmelerde çalışma olanağı ve staj programları hazırlanabilmektedir.

Estetisyenlik kursunda teorik eğitimler uygulamalı eğitimlerden sonra gerçekleştirilir. Genellikle 2 ay teori 2 ay uygulamalı eğitimler verilmektedir.

Estetisyenlik kursu fiyatları

Estetisyenlik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek estetisyenlik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Estetisyenlik kursu bitince nerelerde çalışırım?

Estetisyenlik kursunu başarıyla tamamlayan tüm kurs katılımcıları özel polikliniklerde, otellerin spa merkezlerinde ve güzellik salonlarında, hastanelerin güzellik ve bakım ünitelerinde, eğitim kurumlarının bünyesinde öğretici olarak çalışabilmektedir. 

İş sahası, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi illerde başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok bölgesinde bu alanda kendini geliştirmiş firmalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Estetisyenlik zor bir meslek midir?

Estetisyen olmak için bu alanda profesyonel düzeyde eğitim veren kurum veya kuruluşlarda ders almak, teorik ve uygulamalı eğitimlerin tamamına katılmak gereklidir.

Her meslekte olduğu gibi estetisyenliğin de zorlu eğitim süreçleri bulunmaktadır. Ancak kendinizi geliştirmeye olan isteğiniz, mesleğin zorluklarını ortadan kaldıracaktır.

Estetisyenlik kursuna kimler katılabilir?

Estetisyenlik genellikle kadınların ilgi alanı olan bir meslek izlenimi taşısa da kursa herkes katılabilmektedir. Güzellik uzmanı olmak isteyen, estetisyenliği iş yaşamına taşımayı hedefleyen, kendi iş yerini açma hayali olan herkes estetisyenlik kursunda amaçlarına ulaşabilmektedir. 

Kursa katılmak isteyen öğrencilerin kurum veya kuruluş tarafından ilgili belgeleri getirmesi şarttır. Bu belgeleri tamamlayan herkes kurs süreçlerine dahil olarak estetisyen olabilme fırsatı yakalayacaktır.