Plastik makyaj kursunda neler öğreneceğim?

Plastik makyaj, vücudun herhangi bir bölgesine uygulanan teknik bilgilerden oluşmaktadır. Dolayısıyla bir prodüksiyon ekibinde rol üstlendiğinizi varsayarsak o sahnesinin gerekliliklerini yerine getirecek tüm eğitimler sizlere bu kurs aracılığıyla sunulmaktadır.

Yara izi, yanık, sıyrık deri makyajı, morluk, kamuflaj, kurşun deliği ve bu deliğin oluşturduğu yara, yaşlandırma efektleri, çürük, kesik, bıyık veya sakal oluşturma, zombi, cadı, şeytan, melek makyajı, lateks aracılığıyla yanık yaratma, şov makyajı gibi pek çok makyaj türünü içeren plastik makyaj kursunda her gün efekte özgü görselliği ön plana çıkaran detaylara yer verilmektedir.

Plastik makyaj nedir? Nerelerde kullanılır?

Plastik makyaj, kamera karşısına geçen oyunculara yapılan bir makyaj çeşididir. Yapım sırasında kalite standartlarının üzerinde ürünler tercih edilmektedir. Bu ürünler hem makyajın kalıcı olmasını hem de görünüm bakımından gerçekçiliğini koruyabilmesine olanak tanımaktadır. Plastik makyajın uygulanma sürecinde eğitim almak gereklidir.

Plastik makyaj kursu fiyatları

Plastik makyaj kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek plastik makyaj kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Plastik makyaj kursunu tamamladığımda nerelerde çalışabilirim?

Plastik makyaj kursunu başarıyla tamamlayan adaylar sahip olacak başarı ve onay sertifikası ile tv ve sinema sektöründe, ajanslarda ve katalog çekimlerinde, makyaj stüdyoları ve kuaförlerde, tiyatro ve organizasyonlarda, plastik makyajın gerekli olduğu her olduğu her alanda çalışabilme olanağına sahiptir. 

Tercihlerine göre kendi ajanslarını da oluşturabilen plastik makyaj kursunu tamamlayan kursiyerler bu alanda uzmanlaşarak başarılarını milyonlara tanıtabilme fırsatı yakalamaktadır.

Plastik makyajın zorlukları nelerdir?

Plastik makyaj gerçeklik ve inandırıcılık bakımından dikkat edilmesi gereken teknikleri ve uygulamaları kapsamaktadır. Bu nedenle bu alanda alacağınız plastik makyaj kursu eğitiminin sizin için yeterli düzeyde olması gerekmektedir. 

Özellikle insanları rahatsız eden bir görünüm oluşturabilmek için yaratacağınızın makyajın gerçek izlenimi taşıması önemlidir.

Görsel sanatların her dalında plastik makyajın en ince detaylarına kadar iyi bir eğitmen tarafından öğretilmesi ve bu eğitimin sonunda uygun malzemelerle yapılması gerekmektedir.

Plastik makyaj sırasında hangi malzemeler kullanılır?

Makyajın uygulanacağı çeşide göre değişen malzemeler birbirinden farklı içeriklere sahiptir. Yanıklar için jel, koyu ve açık kan rengi, pudra, yapıştırıcı, Aqua Color olarak adlandırılan boya çeşitleri, Tuplast bu malzemelerden bazılarıdır. 

Sinema dünyasında kullanılan malzemelerin çeşidi oldukça fazladır. Bazen oldukça az sayıdaki malzemeyle de kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür. 

Ürünlerin kalitesi plastik makyajın niceliğini ön plana çıkaran unsurlardan biridir. Bu nedenle ilk defa plastik makyaj uygulayacak kişilerin bu alanda kendini kanıtlamış bir plastik makyaj sanatçısından destek alması tavsiye edilmektedir.