Güzellik uzmanlığı kursunda neler öğreneceğim?

Bu kursta öğreneceğiniz bilgiler hem teorik hem uygulamalı çalışmalardan oluşuyor. Güzellik alanında uzmanlaşmak isteyen katılımcılar için eğitim fırsatı sunan güzellik uzmanlığı kursu başlangıç sürecinden profesyonelleşme düzeyine kadar kapsamlı çalışmalardan oluşmaktadır.

Cilt analizleri ve cilt tedavilerinin uygulamalı olarak öğretildiği kursta cilt bakım ürünleri, el ve tırnak bakımı, yüz tipine uygun makyaj, kırışıklık giderici formüller, kullanılacak araç ve gereçlerin bakımı, bölgesel zayıflama yöntemleri, yüz yapısına uygun maskeler ve bu maskelerin doğru kullanımı gibi eğitimler de verilmektedir.

Güzellik uzmanı olan kişiler cildin yapısını inceleyerek herhangi bir problem oluşması durumunda uygun tedavi yöntemlerini hastalara sunabilmektedir.

Kozmetik teknolojilerinin tüm imkanlarını güncel yöntemler dahilinde kullanarak insanların daha genç, güzel ve bakımlı olabilmelerini sağlayan güzellik uzmanları estetik görüşe sahip kişilerdir.

Güzellik uzmanlığı kursunu tamamladığımda nerede çalışabilirim?

Bu kursu tamamlayan tüm katılımcılar hem kendi işletmenlerini kurabilir hem de başlangıç sürecinde erkek ve kadın kuaförlerinde çalışabilmektedir. Özellikle otellerin masaj salonları, SPA merkezleri, kaplıca ve banyo tesisleri, bakım merkezleri ve güzellik salonları bu mesleğin iş alanları dahilinde yer almaktadır. 

Güzellik uzmanlığı kursunu tamamlayan katılımcılar kozmetikle ilgili merkezlerde veya satış kanallarında da Freelance ya da tam zamanlı projelere dahil olabilmektedir. 

Günümüzde hiçbir zaman etkisini yitirmeyecek bir meslek olarak bilinen güzellik uzmanlığı müşterileriniz vasıtasıyla markanızın popülerleşmesine de imkan tanımaktadır.

Güzellik uzmanlığı kursu fiyatları

Güzellik uzmanlığı kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek güzellik uzmanlığı kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Güzellik uzmanlığı kursuna katılmak için hangi malzemelere sahip olmama gerekiyor?

Kurslara katılım sürecinde sahip olmanız gereken herhangi bir malzeme bulunmamaktadır. Eğitimler güzellik uzmanlığı kursunda yer alan güncel ve son teknolojiyi takip eden malzemeler aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Kurumlar tarafından karşılanan bu malzemeler eğitimin temelini oluşturmaktadır.

Kimler güzellik uzmanı olabilir?

Güzellik uzmanı olmak için kursa katılmanız, düzenli olarak kendinizi geliştirebileceğiniz eğitimlere dahil olmanız, profesyonel eğitmenlerin hazırladığı stajlarla eğitiminize katkı sağlamanız gerekmektedir. 

Özellikle güzellik uzmanlığı kursunda alacağınız eğitim kariyeriniz için atacağınız önemli bir adım haline gelecektir.