Protez tırnak kursunda neler öğreneceğim?

Protez tırnak kursunda öncelikli olarak kişisel hijyen kuralları üzerinde durulmaktadır. Bu kurallar hem iş yerinizin temiz görünmesini hem de sağlık standartlarını oluşturabilmenize imkan tanımaktadır.

Salon açmak isteyen kurs katılımcılar için müşterilerin karşılanması, uğurlanması, nezaket kuralları gibi eğitimlerin de verildiği kursta el-ayak bakım ürünleri, takma tırnaklar, tırnaklarda oluşan problemleri ortadan kaldırma, yapı bozukluklarını engelleme, protez tırnak teknikleri, manikür-pedikür gibi eğitimler verilmektedir.

Bu kurs ile tırnaklarınızı istediğiniz gibi süslemeyi öğrenebilir, kendi işletmenizi açarak müşterilerinizin beklentisini karşılayabilirsiniz.

Protez tırnak kursu fiyatları

Protez tırnak kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek protez tırnak kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Protez tırnak kursunu tamamladığımda nerede çalışabilirim?

Genellikle pek çok kuaför salonunda ve güzellik merkezinde protez tırnak uygulamalarına yer verilmektedir. 

SPA merkezleri, kozmetik ürünlerinin satışını gerçekleştiren yerler, TV ve sinema dünyası, tiyatrolar, termal merkezler gibi geniş bir istihdam alanı bulunan kurs sürecini tamamlayan katılımcılar hobi olarak bu kursa da katılabilmektedir. 

Protez tırnak kursunda bu alanda kendini geliştirmek isteyen her öğrenci için eğitimler verilmektedir.

Protez tırnak kursunda sertifika alabilir miyim?

Protez tırnak kursunda eğitim veren pek çok kurum M.E.B onaylı sertifika imkanıyla size iş garantisi sunmaktadır. Bu alanda bilgilenmenize olanak tanıyan kitaplar ve DVD’ler de bilgilerinizi pekiştirmenize olanak tanıyacaktır. Kurs süresince bu alanda başarılarını ispatlamış firmalarda staj yapabilme imkanına da sahipsiniz.

Protez tırnak kimlere uygulanabilir?

Protez tırnağın uygulanabileceği kişiler için belirlenen özel bir kriter bulunmamaktadır. Tırnaklarında yapı bozuklukları oluşmuş, bakımlı bir görünüm hedefleyen, tırnak kırılmalarından şikayetçi olan, kısacası tırnakları ile ön planda olmak isteyen herkese protez tırnak uygulanabilmektedir.

Protez tırnağın uygulanabilmesi için bu alanda iyi bir eğitim almak yeterlidir. 

Protez tırnak uygulamasının tercih edilmesinin ana nedenlerinden biri de tırnak yeme problemi yaşayan kişiler için ellerin bakımlı görünmesini sağlamaktır. Problemlerin oluştuğu yerlerdeki kusurları ortadan kaldırmayı amaç edinen bu protez tırnak istediğiniz renk ve deseni uygulayabilmenize de imkan tanımaktır.