Masaj kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar güzellik salonlarında veya güzellik merkezlerinde, masaj salonlarında, oteller, banyo tesislerinde veya kaplıcalarda çalışma olanağına sahiptir. Aynı zamanda fizik tedavi merkezleri, SPA merkezleri, bakım ve spor merkezlerinde de çalışabilen katılımcılar kendilerini geliştirmeleri halinde farklı alanlara da yönelebilmektedir.

Masaj kursu fiyatları

Masaj kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek masaj kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Klasik masaj kursunda nasıl bir eğitim alacağım?

Masaj kursları ilgi duyduğunuz alanlara yönelik olarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Klasik veya temel masaj kursunda alacağınız eğitim sürecinde thai ayak masajı, thai masajı, spor masajı, hint baş masajı, sıcak taş masajı, hint baş masajı, müşteri ile iletişim teknikleri, ilk yardım ve salon yönetimi hakkında uygulamalı ve teorik eğitimler verilmektedir. Genellikle minimum 2 ay ile 3 ay arasında değişen bu eğitimle birebir alıştırmalarla pekiştirilmektedir.

Masaj yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Masaj yaparken doğru teknikleri uygulamak ve vücudum tüm noktalarını tanımak gerekmektedir.Unutulmaması gereken en önemli ayrıntı, vücudun her bölgesinin farklı bir masaj süresi bulunduğudur.Yüz masajı için maksimum 10 dakika ayırmanız, genel vücut masajı içinse 50 dakika ile 60 dakika arasında değişen çalışma süreçlerini tercih etmeniz gerekmektedir.

Masaj sırasında oluşabilecek ani bir doku zedelenmesine karşı ilk yardım eğitimi almış olmanız büyük bir önem taşımaktadır. Her masajın farklı bir teknik çalışma gerektirdiğini unutmamalısınız. Bu çalışmaları belirli bir kompozisyonla destekleyerek, eğitim sürecinizde öğrendiğiniz bilgilere göre temellendirebilirsiniz. İyi bir masör veya masöz olmak için anatomi ve fizyoloji hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Masaj kursuna kimler katılabilir?

Masaj kursuna katılmak için 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir. Bu yaş seviyesinden itibaren, kendini geliştirmek isteyen ve en az ilkokul mezunu olan kişiler kursa katılabilmektedir. Hem uygulamalı hem teorik olarak verilen eğitimlere aksatmadan katılmak gerekmektedir.

Böylelikle kursun hazırladığı programları en kısa sürede öğrenebilir, eğitiminize yönelik olumlu adımlar atabilirsiniz. Bazı kurslarda katılım gösteren öğrencilerin yaş seviyelerine göre sınıflar hazırlanabilmektedir.