Manikür pedikür kursunun içeriği nedir?

Manikür pedikür kursunda başta kişisel hijyen olmak üzere tırnakla ilgili anatomi dersleri ve hastalıklara yönelik eğitimler alacaksınız. Tırnak şekillendirme yöntemleri, el ve ayak bakımı, tırnak renklendirme, masaj ve bakım uygulamaları, tırnak süsleme, pedikür ve manikürle ilgili eğitimler de bu süreçte alacağınız derslerden oluşmaktadır. 

Pens tutma, törpüleme, tırnak etleri, SPA bakımı gibi eğitimlerin de verildiği manikür pedikür kursunda elleri tahriş ve tahribata yönlendiren faktörler minimum düzeye indirilmektedir. Kursta verilen eğitim salonunuza gelen müşterileri karşılama, uğurlama ve nezaket gibi kuralları da kapsamaktadır. 

Salonun hazırlanması ve iş bitimi sonrasında temizlenmesi de manikür pedikür kursunda verilen eğitimin içeriğini oluşturmaktadır.

Manikür pedikür kursu fiyatları

Manikür pedikür kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek manikür pedikür kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Manikür pedikür kursunun tamamlayan kişilerin çalışma alanları nelerdir?

Genellikle her kuaför salonunda manikür ve pediküre ayrılan bir bölüm bulunmaktadır. 

Kursu tamamlayan kişiler bu bölümde veya güzellik merkezlerinde, otellerde veya SPA merkezlerinde, kozmetik firmalarının bünyesinde, kısacası el ve ayak bakımını önemseyen, bu alanda kendini geliştirmiş ya da geliştirmeye açık tüm işletmelerde çalışabilmektedir. 

Tercihinize göre kursu tamamlamanız halinde sahip olacağınız başarı ve onay sertifikası ile kendi işletmenizi de açabilirsiniz. Manikür pedikür kursu el ve ayak bakımını kişisel olarak gerçekleştirilen herkes için kurs olanakları sunmaktadır. 

Kariyerinize yön vermek için sizleri bekleyen seminerlere katılmalı, sık sık eğitim programlarınızda gelişiminizi ilerletecek metotlara öncelik tanımalısınız.

Manikür ve pedikür nedir?

Manikür, genellikle kadınlar el ve tırnaklarını koruyabilmek, güzelleştirebilmek ve bakımlı hale getirebilmek için tercih ettikleri şekillendirme çalışmalarının bütününü oluşturmaktadır. 

Özellikle parmaklarda biriken ölü derinin yok edilmesi, tırnağın şekillendirilmesi ve nefes aldırılması, oje sürülecek düzeye getirilmesi gibi işlemler manikür sürecini oluşturmaktadır.

Pedikür ise aynı işlemlerin ayak için uygulanmış şeklidir. Ayak tırnaklarının bakımı, hastalıklara yönelik koruma yöntemleri, çatlakların ortadan kaldırılması, deri sertliğinin önlenmesi gibi süreçler iyi bir pedikür uygulaması ile gerçekleştirilir.