Medikal makyaj nedir?

 

Medikal makyaj estetik amacıyla yapılan bir uygulamadır. Yapılan işlemde bir makyaj görüntüsü elde etme yerine, eksiği giderme hedeflenir. Özellikle kirpikler, sakal, kaş, saç gibi yerlerde oluşan yanık, yara izi veya herhangi bir eksikliğin bir teknik aracıyla gürleşmesine imkan tanıyan medikal makyaj kalıcı makyaja benzetilmektedir. Ancak herhangi bir makyaj görünümü oluşturulmamaktadır.

Kortizon tedavisi ve kemoterapi tedavisi gören hastalar için tercih edilen bu uygulama oldukça etkilidir.

Medikal makyaj ile kalıcı makyaj arasında fark nedir?

Kalıcı makyajın amacı güzel bir görünüm elde etmektir. Medikal makyaj da bu amaca hizmet eder, ancak bu bir tedavi uygulamasıdır. Kalıcı makyaj yapan kişilerde boyaların silinme sürecinde renk verme veya bozukluklar görülebilmektedir. Medikal makyaj için renk değişimi gibi bir problemden söz edilemez. 

Medikal makyaj kursunda verilen eğitim öncelikli olarak kişiyi rahatsızlık sürecinden önceki görünümüne ulaştırılmayı hedefler. Bu esnada kullanılan yöntemlerle güzel bir görünüm elde edilir.

Medikal makyaj kursu fiyatları

Medikal makyaj kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek medikal makyaj kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Medikal makyaj kursunda neler öğreneceğim?

Medikal makyaj kursunda öğrenecekleriniz medikal makyajın teorik ve uygulamalı çalışmalarından oluşmaktadır. Yara, yarık dudak, yanık, ameliyat izi, meme cerrahisi, saç kamuflajı, Vitiligo alanları, benler, dudaklarda meydana gelen renk problemleri gibi durumlarda nasıl bir makyaj uygulaması tercih etmeniz gerektiğini bu kurs ile öğrenebilirsiniz. 

Vücudun yeniden kıllanma faaliyeti göstermediği bölgeler için birebir uygulama şeklinde verilen eğitimlerde güncel metotlar kullanılmaktadır.

Medikal makyaj kursuna kimler katılabilir?

Medikal makyaj kursuna katılım için belirlenen herhangi bir yaş sınırı veya eğitim seviyesi bulunmamaktadır. Bu makyaj çeşidi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen, bilgilerini eğitmenler eşliğinde doğru tekniklerle birleştirmeyi hedefleyen, kariyerine yeni bir yön çizen herkes medikal makyaj kursuna katılabilir.

Bu kursun amacı insanların doğallıklarını kaybetmeden güzel görünebilmelerini sağlamaktır.