Heykel kursuna katılmak için hangi malzemelere sahip olmam gerekir?

Kurs süresince kendi malzemelerinizden faydalanabilirsiniz ancak herhangi bir malzemeye sahip olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Heykel kursu size ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri doğrudan sağlayabilecek teknik donanım ve yeterliliğe sahiptir. 

Bu alanda kendini geliştirmek isteyen tüm kurs katılımcıları heykel eğitmenlerinin yardımıyla bu sürece dahil olabilmektedir. Özellikle başta kil olmak üzere heykel alanında gerekli olan tüm malzemeler kurslar tarafından temin edilebilmektedir.

Heykel kursu fiyatları

Heykel kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek heykel kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Heykel zor bir sanat dalı mıdır?

Heykel kursu size verilecek teknik eğitimin ardından uygulamalı olarak hazırlanan çalışma programlarıyla bilgilerinizi ve deneyimlerinizi pekiştirmektedir. Ancak bu sürecin sonunda iyi bir heykeltıraş olabilmeniz için hem yetenekli hem de azimli olmanız gerekmektedir. Seramikle yakından ilişkili olarak bu sanat dalı kendi içerisinde zorlu teknik çalışmalar içermektedir.