Senaryo yazarlığı kursuna kimler katılabilir?

Profesyonel olarak kısa film, uzun metrajlı film, belgesel vb. projelerin senaryolarını yazmak isteyenler sinema yazarlığı kursuna katılarak kariyerleri için ilk adımı atabilirler. Hobi amaçlı olarak kendi filmlerini çekmek isteyenler ve amatörce senaryo yazanlarda senaryo yazarlığı eğitimi alarak hikayelerini doğru tekniklerle ele alabilir ve senaryolarını zenginleştirebilirler.

Senaryo yazarlığı kursu fiyatları

Senaryo yazarlığı kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek senaryo yazarlığı kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Senaryo yazarlığı kursunda neler öğretilir?

​Senaryo yapısı, senaryoda biçim, kuramsal yöntemler, karakter ve hikaye oluşturma, olay örgüsü, sahneleme teknikleri vb. konular sinema eğitiminin içeriğini oluşturur. Eğitim sürecine dahil edilen uygulamalı senaryo yazım dersleri anlatılan konuların pekiştirilmesini sağlar. Bazı kurs yerleri kurs boyunca sizi sektörün profesyonelleri ile biraraya getirerek onlarla tanışma, deneyimlerinden yararlanma gibi fırsatlar sunar.