Mozaik kursunda neler öğreneceğim?

Mozaik kursunda bu alanda kendinizi geliştirebileceğiniz pek çok teknik hakkında bilgi ve deneyim sahibi olabileceksiniz. Doku, renk, perspektif gibi eğitimlerin cam kesimi, malzemelerin tanıtılması, tutkal kullanımı, ışık ve gölge çalışmalarla geliştirildiği mozaik kursunda uygulamalı eğitimler ağırlıktadır.

Mozaik kursunda alacağınız eğitimle kendi eserlerinizi oluşturabilir ve başarılı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Mozaik malzemeleri nelerdir?

Mozaik sanatında kullanılan malzemeler başta yuvarlak uçlu mozaik kerpeteni olmak üzere mozaik cımbızı, cam mozaik taşlar, mermer mozaik taşlar, örs ve çekiç, tutkal, derz çimentosu gibi ürünlerden oluşmaktadır. Kullanılacak mozaik tekniğine göre gerek duyulan malzemeler de bulunmaktadır.

Mozaik kursu fiyatları

Mozaik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek mozaik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Mozaik kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa mozaik sanatını keşfetmek isteyen, yeni bir hobi edinmeyi hedefleyen, sanatsal faaliyetlerle sosyalleşmeyi amaç edinen herkes katılabilmektedir. Kursa katılım sürecinde belirlenen herhangi bir yaş kriteri bulunmamaktadır. Mozaik kursunda öğreneceğiniz yepyeni teknikler kişisel serginizi açabilmenize de imkan tanıyacaktır.

Mozaik zor bir sanat dalı mıdır?

Mozaik, pek çok teknik çalışmayı konu alan, teorik bilginin uygulamalı çalışmalarla harmanlandığı bir sanat dalıdır. Dolayısıyla iyi bir mozaik sanatçısı olabilmek için pek çok teknik eğitimden geçmek ve bu eğitimleri bireysel tasarımlarla pekiştirmek gereklidir. Önemli olan mozaik sanatının zorluklarını ortadan kaldırmak için sık sık çalışma yapmak özgün bir tarz oluşturabilmektir.