Yağlı boya kursunda neler öğreneceğim?

Yağlı boya kursunda bu resim tekniğiyle ilgili olarak alacağınız dersler teknik ve uygulamalı çalışmalar içermektedir. Başlangıç aşamasında nokta, ışık-gölge, çizgi gibi eğitimlerin verildiği yağlı boya kursunda ileri süreçlerde doku, renk, perspektif, strüktür, yağlı boya tekniği gibi çalışmalar da yapılmaktadır.

Bu kursta öğrenecekleriniz sanatsal yeteneklerinizin gelişimine katkı sağlayacaktır. Yağlı boya kursunda resmin hazırlanması, tuval ortamına aktarılması, teknik eğitimler gibi süreçlerden söz edilmektedir

Yağlı boya nedir?

Genel hatlarıyla hatanın kolaylıkla kapanabildiği, parlak renkleri ve kolay bakımı ile dikkat çeken yağlı boya, resmin en önemli tekniklerinden biridir. Özellikle kaliteli boyaların kullanılmasıyla iyi eserler elde edebilmenize olanak tanıyan yağlı boya tekniği, hobi olarak öğrenilebilmesinin yanı sıra özel sanat galerinde kar amaçlı olarak gerçekleştirilen sergilerde de satışı gerçekleştirilmektedir.

Yağlı boya kursu fiyatları

Yağlı boya kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek yağlı boya kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yağlı boya kursuna katılım şartları nelerdir?

Yağlı boya kursu bu sanatın gerektirdiği tüm teknik ekipmanların karşılanması için gerekli çalışma ortamını sizler için hazırlamaktadır. Bu nedenle kursa katılmak için belirlenen herhangi bir kriter bulunmamaktadır.

Yağlı boya resim sanatını öğrenmek isteyen herkes kendilerine en yakın kursta eğitim görebilir, kendini geliştirebilir veya bireysel projelerde yer alabilir.

Yağlı boya tekniğinde hangi malzemeler kullanılır?

Yağlı boya farklı derecelerde fırçalar, spatula, ana renkler ve toprak renkler, siyah ve beyaz boya, palet, bir bez parçası ve iyi bir tuval, şovale gibi ana malzemelerle gerçekleştirilir. Yaptığınız resimden verim alabilmeniz ve yağlı boyayı en etkili şekilde öğrenebilmeniz için malzemelerinin kaliteli olması gerekmektedir.

Böylelikle kendinizi geliştirmeye olan merakınız daha kısa sürede artabilecektir.

Yağlı boya kursuna kimler katılabilir?

Çocuklar ve yetişkinler için eğitim sınıflarının bulunduğu yağlı boya kursuna herkes katılabilmektedir. Kursun herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır.