Oyunculuk kursu ve tiyatro..

Oyunculuk kursunda verilen eğitim yalnızca sinema dünyası için geçerli değildir. Bazı kurslarda tiyatro oyunculusu olmak isteyen, yetenek sınavlarına hazırlanan adaylar için eğitimler verilmektedir. Bu alanda kendinizi geliştirmek için tiyatro eğitiminin de televizyon oyunculuğu kadar önemli olduğunu unutmamalısınız.

Oyunculuk kursunda neler öğreneceğim?

Oyunculuk kursunda eğitimler genellikle uygulamalı çalışmalardan oluşmaktadır. Diksiyon, ses, nefes gibi eğitimlerin beden dili, hareket ve doğaçlama gibi çalışmalarla birleştirildiği oyunculuk kursunda karakter çözümleme teknikleri, kamera oyunculuğu eğitimleri de verilmektedir. 

Rol, mimik, jest, uygulamalı sahne eğitimi gibi derslerin de yer aldığı bu kursta dublaj ve seslendirme çalışmaları yapılmaktadır. Oyunculuk kursu tiyatro ve sinema dünyasında var olmak isteyen her oyuncu için eşit seviyeli çalışmalar içermektedir. Bu kursta öğrenecekleriniz ileride iyi bir oyuncu olma yolunda atacağınız başlangıç adımları haline gelecektir. 

Bazı kurslarda eğitimi tamamlayan adaylar için diploma verilebilmektedir. Bu diplomaya özel veya ödenekli tiyatroların sınavlarında girerken ihtiyaç duyabilmektesiniz.

Oyunculuk kursu fiyatları

Oyunculuk kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek oyunculuk kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hangi oyunculuk kursu?

Oyunculuk kursuna katılmadan önce gideceğiniz kursun içeriği ve kalitesi büyük önem taşıyor. Öncelikli olarak kendini geliştirmiş bir eğitmen kadrosuna ihtiyaç duyacağınız kursta yalnızca beden dilinizi geliştirmeye yönelik değil, müzik, şan, ses açma gibi teorik eğitimlerin de verilmesi gerekiyor. 

Çalışmalarda bu alanda başarılarını kanıtlamış eğitmenlerin (Brecht, Stanislavski gibi) oyunculuk teknikleri hakkında da eğitim almalı, dersleriniz çok yönlü olarak gerçekleştirilmelidir. Sizinle birebir ilgilenen, ihtiyaç duyduğunuz tüm eğitimi sizlere sunabilen bir oyunculuk kursu kişisel gelişiminize katkı sağlayabilecektir.

Oyunculuk kursuna katılım şartları nelerdir?

Bu kursta katılmak için belirlenen katılım şartlarının başında da azimlilik ve kararlılık geliyor. Oyuncu olmak isteyen herkese verilebilen bu eğitim zaman içerisinde sizi yetenekleriniz doğrultusunda yönlendirecektir. 

Herkes oyuncu olabilir; oyun yaşamın kendisidir. Ancak iyi bir oyuncu olmak için hem eğitimi eksiksiz bir biçimde gerçekleştirmek hem de kendinizi her zaman ilerletebileceğiniz çalışmalara imza atmanız gerekmektedir. Kursa katılmak için belirlenen bir yaş aralığı bulunmamaktadır.