İç mimarlık kursu fiyatları

İç mimarlık kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek iç mimarlık kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İç mimarlık kursunda neler öğreneceğim?

Yeni bir kariyer hedefi olan, mimarinin tüm teknik ve uygulamalı süreçlerine katılarak kendini geliştirmeyi amaçlayan katılımcılara açık olan iç mimarlık kursunda pek çok eğitim alabileceksiniz. Başlangıç aşamasında dizayn, dekorasyon ve planlama teknikleri hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz iç mimarlık kursunda renk, ışık, zemin, pencere, mobilya, konut, duvar gibi mimarinin temel unsurlarını öğrenebilecek, yemek, çocuk, oturma, çalışma odası, banyo ve mutfak dizaynı, ayakkabı dolabı, kütüphane, kapı gibi unsurların oluşturulması hakkında pek çok sürece dahil olabileceksiniz. İç mekan dekorasyonuna yönelik temel tekniklerin ve uygulamaların yer aldığı kurslarda proje bazında yapılan çalışmalarla eğitim sürecinizi hızlandırabilirsiniz. İç mimarlık kursunun en temel bilgisayar programları arasında yer alan 3D Studio Max ve Autocad ile kişisel çalışmalarınızı bilgisayar ortamına taşıyabilirsiniz.

İç mimarlık kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar proje müdürü ve iç mimari gibi alanlarda kendilerini geliştirebilme olanağına sahiptir. Tasarım danışmanı ve konsept tasarımcısı olarak büyük ve küçük ölçekli işletmelerin bünyesinde çalışma fırsatı yakalayan iç mimarlar, Freelance projelerle ev dekorasyona yönelik yenilikçi uygulamalar üretebilmektedir. Hayal gücünü müşterilerin ihtiyaçlarıyla besleyen ve estetik tasarımlara imza atan iç mimarlar, eğlence ve gıda sektöründe de kendilerine özgü çalışmalarla portfolyo oluşturabilmektedir.

İç mimarlık kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılma sürecinin herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Tasarımlarıyla bu sektörde kendini geliştirmek isteyen ve kariyerini konut, iş yeri veya kurumsal iç mekan projeleriyle desteklemeyi hedefleyen herkes kurs sürecine katılabilmektedir.